هنروتجربه:محمدعلی سجادی کارگردان و فیلم نامه نویس در فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی و تهیه کنندگی پرویز پرستویی ایفای نقش کرده است. این فیلم هم اکنون در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است.

سجادی درباره دلیل همکاری با فیلم سینمایی «دو» توضیح داد:«دعوتی از سوی پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی برای بازی در این فیلم داشتم. دوستی و احترام زیاد من به این دو عزیز باعث شد تا به این دعوت پاسخ مثبت بدهم و طبعا قبل از خواندن متن دعوت این دوستان گرامی انگیزه من را برای حضور در این فیلم بیشتر کرد.»
او درباره تجربه حضورش به عنوان بازیگر مقابل دوربین یک کارگردان جوان افزود: «من از نسلی هستم که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشد کردم و آموختم. نقاشی، تئاتر و بازیگری از جمله هنرهایی بود که از سنین نوجوانی با علاقه آن ها را دنبال کردم. بازیگری تئاتر در سنین نوجوانی و جوانی طبعا تاثیرات بسیاری در زندگی هنری ام داشت و در همه این سال ها آموزش هایی نیز در این زمینه داشتم. فیلم «دو» بهانه ای شد تا این تجربیات محک زده شود و بعد از آن در فیلم «تمرینی برای اجرا» نقشی را ایفا کردم.»
سجادی درباره تاثیر ساخت  فیلم های اجتماعی مانند فیلم «دو» در سینمای ایران گفت:« تصور می کنم ساخت اینگونه فیلم ها در سینمای ایران و فراگیر شدن آن طی سال های اخیر یک استنتاج تاریخی است. بسیاری از تلاطم های اجتماعی مثل جنگ و… باعث شد تا سینمای ما به ساخت این گونه فیلم ها بیشتر گرایش پیدا کند. سینما یکی از مهم ترین بازتاب های فرهنگی است.»
او درباره کارهای اخیر خود نیز یادآورشد: «امیدوارم فیلم «تمرینی برای اجرا» سال آینده به اکران برسد. دوست دارم فیلم «بوف کور» را که بر اساس رمان معروف صادق هدایت نوشته شده و چند سال برای نگارش آن زمان صرف شده، بسازم و همه این ها نیازمند این است تا شرایط تولید در سال آینده به سامان تر باشد.»

برچسب‌ها: