هنروتجربه: جشنواره فیلم «۱۰۰» شامگاه جمعه ۱۴ اسفندماه برگزیدگان خود را در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی کرد. در مراسم اختتامیه این جشنواره جمعی از سازندگان فیلم‍‌‌های کوتاه و مسئولان فرهنگی حضور داشتند.

اولین بخش اهدای جوایز به تقدیم لوح‌های یاد بود جشنواره به آدا آرتنا کامارا از کشور دانمارک دبیر جشنواره فیلم‌های ۶۰ ثانیه ای این کشور، دی دیرزسرمن سینماگر از کشور فرانسه، رافائله پننی چلی دبیر جشنواره ویدیومیکر ایتالیا، لیلا آقاعبدالله از کشور کویت اختصاص داشت و پس از آن نفرات برتر بخش انیمیشن، مستند و داستانی این جشنواره در بخش بین الملل معرفی شدند: در بخش انیمشین لوح تقدیر، تندیس جشنواره به فیلم «one day in july» به کارگردانی هرمس منجیلارد از کشور اسپانیا اهدا شد. در بخش مستند هیأت داوران جایزه این بخش را به جولیو سوآرز برای فیلم « the return of the souls» از کشور ایتالیا اهدا کرد. جایزه بخش داستانی بین الملل به Akilesh kathamuthu از کشور هندوستان برای فیلم «the moment»  اهدا شد.

در بخش بعدی مراسم، آثار برگزیده بخش سینمای اخلاق معرفی شدند که به هر یک از برگزیدگان چهار سکه بهار آزادی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا شد. در این بخش هادی محمدیان برای انیمیشن «شاهزاده روم»، محمدحسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» و هنگامه قاضیانی برای تجلی نقش زن اصیل ایرانی در فیلم «دلبری» این هدایا را دریافت کردند.

در بخش دستاوردهای فنی لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریال به محمدحسین فلاح برای جلوه های ویژه فیلم «ایرانی بخریم» و مقداد اخوان برای جان‌بخشی و استفاده اعجاب آور از صدا و موسیقی در انیمیشن «زمین روباه» اهدا شد.در بخش پویانمایی هم دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم پویانمایی به حسین صفارزادگان برای کارگردانی فیلم «قرمز» از استان تهران تقدیم شد. دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش به سید محمدرضا خردمندان برای کارگردانی فیلم «مادر» از استان تهران تقدیم شد و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی و دیپلم افتخار این بخش به فیلم «تار و پود» به کارگردانی امیر هوشنگ معین از استان تهران تعلق گرفت.

در بخش مستند سینمای ایران نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم مستند به فیلم «تک فرزندی» به کارگردانی محمد حسن فلاح از استان تهران اهدا شد. هم‌چنین احسان معصوم کارگردان فیلم «اثر» از استان قزوین دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش را گرفت و دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی به مهدی شاهسواری از استان تهران برای فیلم «درخشش» اهدا شد.

در بخش داستانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم داستانی به فیلم «رهایی» به کارگردانی امیرعلی دریکوند از استان خوزستان اهدا شد و بیژن اعرابی از استان تهران برای کارگردانی فیلم «شتابزده» دیپلم افتخار و جایز نقدی ۴۰ میلیون ریالی را کسب کرد. هم‌چنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش به سید محمدرضا خردمندان برای کارگردانی فیلم «گزارش‌گر» اهدا شد.

آثار برگزیده در بخش جایزه ویژه دبیر جشنواره و جایزه حمایتی باشگاه فیلم سوره نیز به مهدی علی بیگی برای کارگردانی انیمیشن «این رو آن رو» از تهران اهدا شد و سیداحسان باقری برای کارگردانی مستند «قطره دریاست، اگر با دریاست» و علی کیوان برای فیلم «سرباز» لوح تقدیر و جایزه ۳۰ میلیون ریالی دریافت کردند. ضمن اینکه یک لوح تقدیر به همراه جایزه حمایتی باشگاه فیلم سوره نیز به مجتبی حیدری برای فیلم «چراغ های رابطه» از تهران و «امید میرزایی» برای «تار و پود» از کرمان اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران علی عرفان فرهادی از استان تهران برای کارگردانی فیلم داستانی «خویش انداز» لوح تقدیر و دو سکه بهارآزادی جایزه گرفت و  جایزه بزرگ جشنواره نیز دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی بود که به احمد تیموری از استان اصفهان برای کارگردانی فیلم داستانی «دیوار کشی» رسید.

برچسب‌ها: