هنروتجربه: کارگردان «داره صبح می‌شه» از تاخیر شورای پروانه ساخت برای صدور مجوز فیلم جنایی که قصد ساختش را دارد؛ خبر داد.

یلدا جبلی که سال گذشته با فیلم «داره صبح می‌شه» در جشنواره فیلم فجر و در بخش هنروتجربه حضور داشت؛ درباره ساخت فیلم جدیدش به خبرنگار ایلنا؛ گفت: «نگارش فیلم‌نامه‌ای را در ژانر جنایی به پایان رساندم و قبل از شروع جشنواره فیلم فجر برای صدور پروانه ساخت؛ فیلم‌نامه را به شورا ارائه دادم که به دلیل مصادف شدن با ایام جشنواره هنوز مجوز ساخت آن صادر نشده‌است.»
او با بیان این مطلب که امیدوار بودم قبل از جشنواره پروانه ساخت صادر شود؛ افزود: «به دلیل برخی سکانس‌های خارجی موجود در فیم‌نامه باید به‌طور حتم فیلم‌برداری در فصل زمستان انجام شود.»
جبلی البته ابراز امیدواری کرد که قبل از عید پروانه ساخت برای فیلمش صادر شود: «با تاخیری که برای صدور پروانه ساخت به وجود آمده؛ در بهترین حالت فیلم‌برداری مهر ماه سال آینده شروع می‌‌شود. در این زمان اقدامات لازم را برای پیش تولید و جذب سرمایه‌گذار انجام خواهیم داد.به دلیل ژانر فیلم نامه؛ می‌توانیم در بخش خصوصی سرمایه‌گذار جذب کنیم. گپ‌وگفت‌هایی هم تا امروز داشتیم که هنوز نهایی نشده‌است.»

او هم‌چنین درباره گرفتن وام دولتی برای ساخت این فیلم گفت:« تا زمانی که پروانه صادر نشده نمی‌توان اقدامی در این مورد کرد اما امیدوارم که این قرعه به نام فیلم من بیافتد. در صورتی‌که دولت بخشی از ریسک سرمایه‌گذاری را قبول کند؛ بخش خصوصی هم برای ورود جسارت پیدا می‌کند.»

کارگردان «داره صبح می‌شه» با اشاره به این‌که این فیلم‌نامه را به تنهایی نوشته‌‌است، درباره آن توضیح داد:«فیلم‌نامه سخت و زمان‌بری بود. امیدوارم مشکلی در صدور پروانه ساخت پیش نیاید.»

جبلی با اشاره به دیگر کارهایی که این روزها انجام می‌دهد؛ گفت: «برای ساخت یکی، دو فیلم تلویزیونی صحبت‌هایی کرده‌ام. هم‌چنین برای روی صحنه بردن یک کار تئاتر در حال صحبت با بازیگران هستیم و احتمالا هفته آینده خبر آن را اعلام می‌کنیم.»

«داره صبح می‌شه» اولین فیلم بلند سینمایی یلدا جبلی از چهارم مهر در گروه هنروتجربه اکران شد و نمایش آن تا ۲۳ اسفند ادامه دارد.

برچسب‌ها: