هنر و تجربه: شصت و هشتمین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه شنبه شب ۱۵ اسفندماه در محل سینما فرهنگ برگزار شد. این مراسم  اختصاص به فیلم «دربست» به کارگردانی علی خامه‌پرست‌فرد داشت.

محسن افشانی بازیگر جوانی که در این فیلم هم نقش کوتاهی برعهده دارد، مجری این جلسه بود. در آغاز این مراسم، او اعلام کرد شصت و نهمین و آخرین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه در سال ۹۴ روز ۲۶ اسفندماه و با فیلم «تابو» از خسرو معصومی خواهد بود. محسن افشانی به خاطرات شخصی خودش از فرهنگسرای فجر اشاره کرد و گفت آقای حسن مصطفوی آن‌جا مربی تئاتر ما بود و به گردن من حق دارد و به پیشنهاد ایشان با افتخار پذیرفتم در این فیلم نقشی بازی کنم. افشانی همچنین اضافه کرد: «آقای مصطفوی گفت علی خامه‌پرست هم جوان است و ما می‌خواهیم هوایش را داشته باشیم. اتفاق خیلی خوبی است که بعد از دوسال همه برای دیدن نتیجه کار دور هم جمع می‌شویم و من از گروه هنروتجربه تشکر می‌‌کنم که حامی خیلی از سینماگران شده است و ان‌شاالله حمایت‌های بیشتری هم از طرف وزارت ارشاد صورت بگیرد.»

حسن مصطفوی تهیه‌کننده «دربست» هم در سخنانی کوتاه رو به حضار گفت: «من زیاد صحبت نمی‌کنم به دوستان خبرنگار هم گفتم که ما فیلم کاملا معمولی و بی‌ادعایی ساختیم که کاملا ارزان ساخته شده و همه از عوامل گرفته تا بازیگران هیچ‌کدام دستمزدی نگرفتند و رایگان کار کردند. در واقع من به عنوان تهیه‌کننده کاری نکردم.»
کلیه عوامل پشت و جلوی دوربین روی صحنه آمدند و هرکدام جمله‌ای رو به حضار صحبت کردند. بیشتر عوامل فیلم خواستار حمایت بیشتر از سینمای مستقل شدند. رضا ناجی بازیگری که در سکانس اول این فیلم بازی می‌کند گفت: «امیدوارم سال جدید سال خوب و پرباری برای سینمای ایران باشد.» احسان کرمی مجری تلویزیون و بازیگر این فیلم نیز گفت: «من در این فیلم نقش روحانی را بازی کردم. معمولا در کشور ما هر قشری که درباره آن‌ها فیلمی ساخته می‌شود به فیلم اعتراض می‌کنند. روحانیون این کار را نمی‌کنند، اما عده دیگری زحمت این کار را می‌کشند.»
در پایان حسن مصطفوی تهیه‌کننده «دربست» گفت: «می‌خواستم فیلم را به استاد عبدالله اسکندری تقدیم کنم اما دیدم ایشان چه احتیاجی به این تقدیم دارند. فیلم ما درباره کسی است که کارش مسافرکشی نیست اما مسافرکشی می‌کند. من این فیلم را به همه رانندگان سینما تقدیم می‌کنم که در روز سینما کسی به فکر آن‌ها نمی‌افتد.»
مصطفوی اضافه کرد: «من همیشه مدیرتولید هستم و می‌مانم. ترجیح می‌دهم مدیرتولید حرفه‌ای باشم تا یک تهیه‌کننده معمولی. از همه تهیه‌کننده‌ها می‌خواهم که سینما را ارزان کنند و برآورد الکی و غیرواقعی به سرمایه‌گذاران ندهند. بعضی تهیه‌کننده‌ها برآورد دومیلیاردی به سرمایه‌گذار می‌دهند و با ۵۰۰ میلیون تومان فیلم را تمام می‌کنند و با باقی بودجه خانه می‌خرند. تهیه‌کننده‌ها کاری کنند که سرمایه‌گذار به سینما اعتماد کند.»
احمد مسجدجامعی، عبدالله اسکندری، رضا ناجی، هایده صفی‌یاری، احسان کرمی، خاطره حاتمی، بهرام بهرامیان، مهدی پاکدل، شهرام شاه‌حسینی، شهرام حقیقت دوست، احمدرضا اسعدی، علیرضا آرا، نیما شاهرخ‌شاهی، حسین سلیمانی، امیر عابدی، محید توکلی، بهرنگ علوی، سپیده گلچین، مهدیه اعرابی، فروزان جلالی، فرزاد رحمانی، محمد حمزه‌ای، محمد بدرلوف مهدی نصرتی، صادق هاتفی، امیراحمد انصاری، کامبیز بنان، امیرمحمد متقیان و آرش برهانی از جمله میهمانان مراسم شنبه شب هنر و تجربه بودند.