هنر و تجربه: امروز (۱۶ اسفند) مانند روزهای گذشته گذری بر اخبارهای فرهنگی و هنری رسانه‌ها داشتیم و در بین آن‌ها به خبرهای مربوط به گروه هنر و تجربه پرداخته‌ایم که در زیر آن‌ها را می‌خوانید.

در روزنامه قانون گفت‌وگو مفصلی از محسن امیریوسفی، کارگردان «خواب تلخ» می‌خوانید. امیریوسفی در این گفت‌وگو راجع به عدم نمایش فیلم‌هایش گفت: «آثار من همان طور که گفتم قانونی و با پروانه ساخت تولید شدند و در نتیجه من فکر می‌کنم همه آنها نمایش داده خواهند شد. حالا چرا پروانه ساخت بی‌اثر می‌شود؟ این دیگر پرسشی است که من نباید به آن پاسخ بدهم. در هر حال می‌خواهم بگویم از توقیف فیلم‌هایم به شدت ناراحت می‌شوم و با صبوری و سکوت همیشه سعی می‌کنم از طریق گفت‌وگو مشکل را حل کنم. این گفت‌وگوها البته بخش عمده‌ای از انرژی و وقت مرا می‌گیرد اما چاره‌ای نیست.«خواب تلخ» هیچ اصلاحیه ای نداشت و نسخه‌ای که الان در حال اکران است و مورد استقبال مردم قرار گرفته همان نسخه اصلی است. این در واقع گواهی دیگر است بر بی‌گناهی این فیلم. حالا که خواب تلخ اکران شده خیلی دلم می‌خواهد از  کسانی که این فیلم را ۱۲ سال محروم از اکران کردند  بپرسم به کدامین گناه؟ با نمایش «خواب تلخ» چه اتفاقی افتاد؟ »

صبا نیز گفت‌وگویی با امیر عزیزی، کارگردان فیلم «موقت» منتشر کرده است. عزیزی در خصوص بازی خواهرش در فیلم گفت: «ساناز یک سال با من تفاوت سنی دارد و من با او بزرگ شده‌ام. ساناز به خاطر اشتباه پزشکی دچار این حال شد. من با ساناز بزرگ شدم و باید بگویم فیلم می‌سازم تا او بازی کند و این مساله ۵۰درصد از انگیزه من برای فیلم‌سازی است. من می‌توانم از طریق سینما احساسات ساناز را به خودش نشان دهم و این خیلی برایم جذاب است. ساناز سر صحنه انرژی می‌گرفت و حالش خوب بود. یک انسان عقب مانده چیزی از زندگی نمی‌خواهد جز یک احساس و انرژی خوب که می‌تواند آن را از ماورا بگیرد و من این را در مورد ساناز درک می‌کنم.»

روزنامه بانی‌فیلم نیز به خبر نمایش فیلم «تمرینی برای اجرا» به کارگردانی محمدعلی سجادی اشاره کرده است. سجادی اعلام کرد: «تمرینی برای اجرا در ۱۳۰ دقیقه آماده نمایش شده و بزودی برای پروانه نمایش آن درخواست خواهم داد. فیلم در گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید و فکر می‌کنم پاییز سال آینده بهترین زمان برای اکران باشد.»