هنروتجربه‌:مسئول امور بین‌الملل سازمان سینمایی اعلام کرد، این سازمان برای اکران فیلم‌های خارجی در حال بررسی و مطالعه است اما هنوز در این زمینه به نتیجه قطعی نرسیده است.

«ایرج تقی‌پور»در این‌باره به ایسنا گفت: این موضوع در درجه اول به تصمیم عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز دارد و باید ببینیم اساسا با این موضوع موافقت می‌شود یا نه.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کمیته‌ای تشکیل شده و مشغول بررسی و مطالعه در این زمینه است. اگر این تصمیم قطعی بشود و به تأیید برسد، ما به عنوان امور بین‌الملل در بخش اجرا همکاری خواهیم داشت، اما بنده دخالت مستقیمی در این زمینه ندارم.

تقی‌پور افزود: «معاونت آثار با توجه به ظرفیت کشور و شرایط اجتماعی در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد. در حال حاضر گروه‌های کارشناسی گزارش‌های خود را در این زمینه آماده کرده‌اند و در نهایت سازمان باید تصمیم قطعی را بگیرد.»

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به تفاوت شرایط اکران فیلم‌های خارجی در سال‌های قبل و بعد از انقلاب تصریح کرد:« لازم نیست اکران فیلم خارجی به شیوه پیش از انقلاب باشد که سینمای ایران را قبضه کرده بود، بلکه اگر روش درستی به کار ببریم اکران فیلم‌های خارجی می‌تواند به رونق سینمای داخلی کمک کند. در حال حاضر ما باید به فکر افزایش مخاطبان و فروش فیلم‌ها باشیم. در همین راستا هم نیازمند ارتقای کیفی فیلم‌های داخلی و سالن‌های سینما هستیم و هم باید ببینیم نمایش چه نوع فیلم خارجی می‌تواند به رونق سینمای ما کمک کند و عادت به سینما رفتن را در آن مخاطبانی که این عادت را از دست داده‌اند، ایجاد کند. بنابراین از این منظر اکران فیلم خارجی می‌تواند به رونق سینماها کمک کند.»