هنر و تجربه: امروز (۱۸ اسفند) با نهایی شدن اسامی فیلم‌های نوروزی، رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب در صفحات فرهنگ و هنر خود به آن‌ها پرداخته‌اند. همچنین با برگزاری اولین نشست سی‌وچهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو و اعلام اسامی مدیران بخش‌های مختلف در این رویداد فرهنگی که اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد، گزارش این نشست در رسانه‌ها منتشر شده است. در ادامه به مرور خبرهای مرتبط با سینما هنر و تجربه می‌پردازیم.

روزنامه بانی‌فیلم گزارشی از عملکرد گروه هنر و تجربه در سال ۹۴ منتشر کرده است. در این گزارش بانی‌فیلم به اکران چهار فیلم نوروزی در این گروه، حضور هنر و تجربه در استان‌ها و توفیق هنر و تجربه اشاره کرده است. این گزارش حاوی فهرست جداگانه‌ای از فیلم‌هایی که دارای پروانه نمایش سینمایی و ویدئویی هستند، می‌باشد. معرفی فیلم‌های نوروزی و اضافه شدن برخی از شهرستان‌ها در سال ۹۴ به گروه هنر و تجربه از نکاتی است که در این گزارش بیشتر به آن‌ها پرداخته شده است.بانی‌فیلم در قسمتی دیگر به اکران فیلم «ناخواسته» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد در گروه هنر و تجربه اشاره کرده است.

روزنامه هنرمند در گفت‌وگویی با پیمان حقانی، کارگردان «۳۱۶» خبر از ساخت فیلم تازه او داده است. حقانی پیرامون جدیدترین فیلم‌نامه خود که «میراث فتحعلی» نام دارد، توضیح داد: «ایده این فیلم از حال این روزهای خودم و اینکه دوست داشتم ببینم می‌توانم یک فیلم پر از قصه را در یک لوکیشن ثابت تعریف کنم برآمد. این متن خیلی به حال و هوای آدم‌های این روزها در اطرافم نزدیک است. من به محض قطعی شدن تهیه‌کننده و قرارداد اولیه به دریافت پروانه ساخت اقدام می‌کنم.»

در قسمتی دیگر هنرمند به گزارش جلسه نقد و بررسی فیلم «گس» ساخته کیارش اسدی‌زاده در فرهنگسرای ارسباران پرداخته است.

روزنامه‌های امتیاز و هنرمند به خبر احتمال اکران فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در خرداد سال آینده پرداخته‌اند. «ایستاده در غبار» داستان زندگی جاوید‌الاثر احمد متوسلیان را روایت می‌کند.