هنروتجربه: پیمان حقانی قصد دارد «میراث فتحعلی» را سال آینده جلوی دوربین ببرد، او امیدوار است تهیه‌کنندگان اعتماد بیشتری به جوانان داشته باشند.

 پیمان حقانی که در«سی‌صدوشونزده» دومین فیلم بلند خود که در گروه هنروتجربه اکران شد، چهره بازیگران را حذف و زندگی زنی را طی ۶۳ سال، بیشتر از طریق کفش‌ها و پاهاى شخصیت‌هاى فیلم روایت می‌کرد، برای سومین فیلم بلند خود به سراغ یک درام خانوادگی پرشخصیت رفته‌است. او که چندی پیش در گفت‌وگو با سایت هنروتجربه از شروع نگارش این فیلم خبرداده‌بود، این روزها هم‌چنان با همراهی حمیدرضا کشانی و حسین معارف در حال نوشتن فیلم‌نامه «میراث فتحعلی» است. او و کشانی در فیلم قبلی هم با هم همکاری داشتند.این کارگردان درباره فضای فیلمش به خبرگزاری مهر گفت:«فیلم‌نامه فضا و شخصیت‌هایی معاصر دارد و  یک درام خانوادگی با ٢٠ شخصیت اصلی است. در واقع این فیلم یکی از شلوغ‌ترین فیلم‌های سال‌های اخیر سینمای ایران خواهدبود.» او سپس داستان فیلم را چنین تعریف کرد:« «میراث فتحعلی» راجع به شخصیت‌های عجیب و منحصر به‌فرد است که با داستانی پر پیچ و خم، درام اصلی فیلم را روایت می‌کنند. داستان فیلم درباره فتحعلی مستوفی یکی از نوادگان فتحعلی شاه قاجار است.  پیرمردی متمول و عیاش که خانه خود را به افراد کم درآمد اجاره می‌دهد و قصه فیلم در مورد هشت خانواده‌ای است که در خانه فتحعلی با او زندگی می‌کنند.» حقانی با بیان این نکته که تقریبا تمامی قصه در یک خانه می گذرد، تاکید داشت:«: قصد داریم یکی از قصه‌گوترین فیلم‌های این روزهای سینمای ایران را در یک لوکیشن ثابت روایت کنیم و در این فیلم تماشاچی شاهد داستان‌های بسیاری می شود؛ داستان‌هایی خنده‌دار و غم انگیز از زندگی افرادی که این ساختمان زندگی می‌کنند.»

او هم چنین با ابراز امیدواری از اینکه «میراث فتحعلی» اوایل سال آینده جلوی دوربین برود، درباره دلیل فاصله زیاد بین ساخت فیلم‌هایش توضیح داد:« فاصله فیلم اولم با فیلم دوم ۶ سال بود چون خودم باید سرمایه فیلم‌هایم را تامین می‌کردم و متاسفانه تهیه کننده‌های سنتی به جوان‌ها اعتماد نمی‌کنند. نگاه کنید به فیلم موفق «ابد و یک روز» که دو سال فیلم‌نامه‌اش در دفاتر مختلف چرخیده و ساخته نشده‌بود. متاسفانه بعضی از تهیه‌کننده‌ها شناخت درستی از ژانرهای سینمایی ندارند و فکر می‌کنند فیلم موفق را ستاره‌ها می سازند در صورتی که فیلم‌نامه و کارگردان در همه جای دنیا حرف اول را می‌زند. متاسفانه فیلم‌نامه‌ها درست خوانده نمی‌شود و به آثار جوانان بی‌اعتنایی می‌شود، در صورتی که امسال و سال پیش بهترین فیلم‌های جشنواره فجر فیلم‌های اول یا دوم بوده‌اند.»

این کارگردان جوان در پایان ابراز امیدواری کرد:«امیدوارم بعد از دو سالی که از ساخت فیلم «سی‌صدوشونزده» می‌گذرد بتوانم فیلم‏نامه جدیدم را اوایل سال به مرحله ساخت برسانم.» طبق گفته حقانی قرار است بعد از توافقات نهایی با تهیه کننده فیلم، فیلم‌نامه برای پروانه ساخت ارائه شود.