هنر و تجربه: تابستان امسال «ایندی‌وایر» به تلاش‌ها و فعالیت‌هایش برای حمایت از نسل آینده‌ی منتقدان فیلم با برگزاری پنجمین دوره از آکادمی منتقدان در جشنواره فیلم لوکارنو ادامه خواهد داد. آثار ارسالی تا نهم ماه مه پذیرفته می‌شوند و ۲۷ مه نامزدها اعلام خواهند شد.

آکادمی منتقدان که با مشارکت انجمن فیلم مرکز لینکلن و با حمایت «فیلم کامنت» و اتحادیه روزنامه‌نگاران سینمایی سوییس برپا می‌شود، فرصت حضور در یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم جهان را برای ده منتقد دانشجوی بااستعداد و خوش‌آتیه فراهم خواهد کرد و آن‌ها در حالی که می‌توانند درباره برنامه‌های این جشنواره بنویسند توأمان با جامعه بین‌المللی سینما در ارتباط خواهند بود.

بازار کار برای منتقدان سینمایی هرگز عرصه‌ی ساده‌ای برای ورود نبوده است. اما با افزایش میزان جشنواره‌ها و فیلم‌هایی که در گوشه‌وکنار دنیا به نمایش درمی‌آیند، تقاضا برای تماشاگران و نویسندگان زبردستی افزایش یافته است که بتوانند در حوزه‌ی تاریخ سینما و گفت‌وگوهای مختلف پیرامون این قالب هنری خودی نشان بدهند. در این شرایط و در مدت زمانی کوتاه، آکادمی منتقدان به‌سرعت خودش را به عنوان یکی از مهم‌ترین سکوهای پرتاب روزنامه‌نگاران سینمایی در قرن بیست‌ویکم تثبیت کرده است.

از سال ۲۰۱۳ بیش از پنجاه نویسنده در کارگاه‌های آکادمی منتقدان شرکت کرده‌اند و اغلب به کارشان به عنوان نویسنده برای نشریه‌های مهم سراسر جهان ادامه داده‌اند.

برچسب‌ها: