هنروتجربه: جشنواره فیلم «SXSW» دیشب با اولین نمایش جهانی جدیدترین فیلم ریچارد لینک‌لیتر با عنوان «هر کسی مقداری می‌خواهد!!» کارش را آغاز کرد. این کمدی که درباره یک تیم بیسبال دانشجویی در دهه‌ی ۱۹۸۰ است تا این‌جا با استقبال چشم‌گیر تماشاگران و منتقدانی مواجه شده است که فرصت دیدن آن را به دست آورده‌اند.
جاستین چنگ به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین منتقدان نشریه‌ی «ورایتی» به فیلم امتیاز کامل داده است و در بخشی از نقدش این طور نوشته است: «لینکلیتر چنان فیلم شاد و سرگرم‌کننده‌ای با شخصیت‌هایی شوخ‌وشنگ ساخته است که شما ممکن است از لایه‌های متفکرانه و حساب‌شده این اثر تمام‌عیار غافل شوید. فیلم‌سازان کمی توانسته‌اند این طور بی‌عیب‌ونقص لذت تلخ‌وشیرین زیستن در لحظه را کاملاً به تصویر بکشند.» اریک کوهن از «ایندی‌وایر» و جان دیفورس از «هالیوود ریپورتر» هم نقدهای مثبتی بر این فیلم نوشته‌اند.
طبق آن‌چه ریچارد لینک‌لیتر اعلام کرده است این فیلم به‌نوعی در ادامه‌ی درام تحسین‌شده‌ی قبلی‌اش «پسر بودن» (۲۰۱۴) قرار می‌گیرد؛ در واقع از این نظر که درست از همان جایی شروع می‌شود که فیلم قبلی به پایان رسید: پسری وارد دانشگاه می‌شود و در دنیای دانشجویی و تجربه‌های نوی زندگی‌اش قرار می‌گیرد. بجز این «هر کسی مقداری می‌خواهد!!» یادآور یکی از اولین فیلم‌های لینکلیتر است با عنوان «گیج و سرگشته» (Dazed and Confused) محصول ۱۹۹۳٫

برچسب‌ها: