هنر و تجربه: جانی آملیو، مؤلف ایتالیایی که در سال ۱۹۹۲ برای درام «بچه‌های دزدیده‌شده» در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن حضور داشت و در نهایت جایزه بزرگ هیأت داوران را دریافت کرد، به منظور اقتباسی از «وسوسه‌ی شاد بودن» دوباره روی صندلی کارگردانی می‌نشیند.
رمان «وسوسه‌ی شاد بودن» که ماجراهایش در شهر ناپل روی می‌دهد درباره مرد زن‌مرده‌ی سالخورده و بدبینی است که زندگی‌اش به واسطه‌ی حضور زنی که قربانی خشونت است دستخوش تغییر می‌شود. رناتو کارپنتیری، بازیگر تئاتر اهل ناپل که در فیلم نامزد اسکار آملیو با عنوان «درهای باز» (۱۹۹۰) هم بازی کرده بود، نقش اصلی فیلم را بازی خواهد کرد. البته سایر بازیگران فیلم هم از میان بهترین‌های سینمای ایتالیا انتخاب شده‌اند.
رمان «وسوسه‌ی شاد بودن» که توسط نویسنده ناپلی لورنزو مارونه نوشته شده و در این منطقه جزو کتاب‌های پرفروش بوده است، از جمله کتاب‌هایی بود که در بخش مرتبط در جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۵ ارائه شد و از همان‌جا به عنوان گزینه‌ی مناسبی برای اقتباس در نظر گرفته شد.
جانی آملیو فیلم‌های موفق زیادی در کارنامه دارد و بیش از سایر جشنواره‌ها و محافل هنری در جشنواره فیلم ونیز مورد توجه قرار گرفته است. او در سال ۱۹۹۸ با فیلم «آن طور که خندیدیم» شیر طلایی این جشنواره را هم به دست آورد.

برچسب‌ها: