هنر و تجربه: کریستف والتس و هانگ چاو در حال مذاکره برای پیوستن به مت دیمن و ریس ویترسپون برای بازی در درامدی (درام/ کمدی) جدید الکساندر پین هستند. این فیلم که «کوچک‌سازی» (Downsizing) نام دارد توسط کمپانی پارامونت پخش خواهد شد و فیلم‌نامه‌اش با مشارکت جیم تیلر در حال نگارش است. «کوچک‌سازی» پس از فیلم‌های «انتخابات» (۱۹۹۹) و «نبراسکا» (۲۰۱۳) سومین همکاری پین با پارامونت است.
داستان این هجو اجتماعی درباره مردی اهل اوماهای نبراسکاست که متوجه می‌شود اگر خودش را کوچک‌تر و جمع‌وجورتر کند زندگی بهتری خواهد داشت. تولید فیلم از فصل بهار آغاز می‌شود و انتظار می‌رود که در فصل جوایز سال ۲۰۱۷ به نمایش عمومی درآید. الک بالدوین و نیل پاتریک هریس هم از دیگر بازیگران فیلم خواهند بود.
کریستف والتس اخیراً بازی در نقش منفی یک فیلم جیمزباندی (اسپکتر به کارگردانی سام مندس) را به کارنامه‌اش افزوده است و چند وقت دیگر هم او را در شمایل کاپیتان رام در «افسانه تارزان» (دیوید ییتس، ۲۰۱۶) خواهیم دید. در کنار این‌ها، والتس در حال پشت سر گذاشتن اولین تجربه کارگردانی‌اش هم هست؛ فیلمی با عنوان «بدترین ازدواج در جرج‌تاون» که خودش هم در آن بازی خواهد کرد.