هنروتجربه: کسانی که در عرصه‌ انیمیشن‌سازی فعالیت دارند با چالش‌های بسیاری مواجه هستند که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها، واقعی نبودن سوژه‌های‌شان است و این‌که باید آن‌ها را از هیچ خلق کنند. اگر یک بار انیمیشن‌سازی را تجربه کرده باشید، چه با کشیدن طرح‌های متعدد و چه با تنظیم عروسک‌ها به شیوه‌ «استاپ‌موشن»، می‌دانید که یافتن مدل خوب چه کار دشواری است؛ مدلی که بتوان آن را در هر موقعیت و ژستی قرار داد و ارجاعی به حرکت‌های دست و پای انسان داد یا حرکت سه‌بعدی را به بهترین شکل ممکن بازسازی کرد.
اریک بیکر به‌تازگی عروسک‌های مفصلی‌ای به نام استیکی‌بون (Stickybone) را ابداع کرده است که به هنرمندان و انیماتورها اجازه می‌دهد به‌راحتی آن‌ها را در موقعیت‌ها و ژست‌های مورد نظرشان قرار دهند. جالب است که این پروژه در سایت سرمایه‌گذاری مردمی «ایندی‌گوگو» نزدیک به نیم میلیون دلار عایدی داشته که ۵۵۷ درصد فراتر از هدف و انتظار اولیه بوده است و آشکارا می‌توان گفت که استقبال از استیکی‌بون‌ها فوق‌العاده بوده است.
برخی از کارکردهای این عروسک‌های مفصلی از این قرارند: انیمیشن‌سازی استاپ‌موشن، بهبود مهارت‌های طراحی، بررسی زبان بدن، تمرین اصول انیمیشن، مدلی پایه برای نقاشی، استفاده معلمان برای درگیر کردن بیش‌تر دانش‌آموزان در کلاس درس، تحلیل سازوکار بدن، مدل‌هایی برای بررسی نورپردازی و عکاسی و… و اصلاً خیلی ساده‌تر از این‌ها، سرگرم شدن و الهام گرفتن!