هنروتجربه: پنج سال پیش استودیوهای بزرگ و مهم تلاش کردند پیش از عقد قرارداد با سینماداران، در طرحی فیلم‌ها را برای تماشاگران در خانه‌های‌شان به نمایش درآورند که در نهایت نتیجه خاصی از آن حاصل نشد. اما اخیراً شان پارکر که یکی از غول‌های عرصه‌ فناوری است، سرویسی را ارایه داده است که با آن تماشاگران می‌توانند در ازای پرداخت پنجاه دلار فیلم‌های در حال اکران را در خانه‌های‌شان تماشا کنند.
به گزارش «ورایتی»، شان پارکر در تلاش است تا استودیوهای هالیوودی و پخش‌کنندگان را به اجرای این طرح ترغیب کند و آن‌ها را دوباره وارد این بازی کند. در این طرح که به «اتاق اکران» (Screening Room) معروف شده‌است، کمپانی با یک فناوری ضدسرقت امن نمایش فیلم‌های روی پرده را هم‌زمان با اولین روز اکران‌شان در خانه به متقاضیان عرضه می‌کند.
هزینه‌ ست‌تاپ باکس مورد نیاز برای اجرای این طرح، ۱۵۰ دلار و نمایش هر فیلم ۵۰ دلار برای تماشاگران خانگی آب می‌خورد. متقاضیان در یک بازه‌ زمانی ۴۸ساعته می‌توانند فیلم درخواستی‌شان را در خانه تماشا کنند.
در این طرح جنبه‌های مختلفی در نظر گرفته شده‌است تا پخش‌کنند‌ه‌ها و سینماداران هم بی‌نصیب نمانند، از جمله این‌که به هر متقاضی که پنجاه دلار پرداخت می‌کند، دو بلیت رایگان تعلق می‌گیرد تا فیلم را در سینمایی به انتخاب خودش تماشا کند. تا این‌جا کمپانی‌های یونیورسال، فاکس، سونی و ای‌ام‌سی ابراز علاقه کرده‌اند، اما دیزنی نظری نداده‌است.

برچسب‌ها: