هنر و تجربه: در آخرین روزهای سال و در آستانه آغاز اکران نوروزی، خبرهای مربوط به گروه هنر و تجربه و فیلم‌های به نمایش درآمده در این گروه در صفحات هنری روزنامه‌ها و خروجی سرویس هنری خبرگزاری‌ها به چشم می‌خورد.

روزنامه فرهیختگان در صفحه هنری خود به بهانه نمایش فیلم سینمایی «سینمانیمکت» ساخته محمد رحمانیان در پردیس چارسو مطلبی با عنوان «ویولن‌زن روی برف» منتشر کرده است. سینمانیمکت در جشنواره سی و چهارم فجر در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد. امیرعلی نصیری در این معرفی فیلم از مخاطبین خواسته است به بازی اشکان خطیبی توجه ویژه داشته باشند.

روزنامه عصر مردم هم به معرفی فیلم «خواب تلخ» ساخته محسن امیریوسفی پرداخته است. در قسمتی از این مطلب می‌خوانیم: «خواب تلخ یک کمدی است که بیشتر با درآمیختن لحن شوخ و شــیرین و نــوع روایــت نــه چنــدان منسجم خود و شخصیت‌های شیرین، ســاده به مخاطب می‌رسد. و البتــه با ایده‌ای نه چندان غنی شده در بعضی جاها کمی طولانی به نظر می‌رسد و دیر خاتمه می‌یابد.»

روزنامه روزان  با سروش محمدزاده کارگردان جوان فیلم «چهارشنبه» گفت وگو کرده که با تیتر «چهارشنبه فیلمی کلاسیک و قصه‌گو است» منتشر شده است. در بخشی از این گفت وگو از زبان سروش محمدزاده می‌خوانیم: «این فیلم سینمایی آذرماه ۹۳ و با سرمایه کاملا شخصی فیلمبرداری شده است. فیلمبرداری در ۲۰ روز انجام شد و البته باید این نکته را هم عرض کنم که فیلم ۲۴ لوکیشن و ۲۰ بازیگر به غیر از بازیگران اصلی داشت و بسیاری از صحنه‌های فیلم خیابانی فیلمبرداری شد که با همکاری عوامل فیلم این مهم را به انجام رساندیم.» سروش محمدزاده در بخش دیگری از همین گفت وگو اذعان می‌کند که فیلم را از ابتدا با هدف نمایش در گروه هنر و تجربه جلوی دوربین برده‌اند.

روزنامه سینمایی بانی فیلم به خبر شرکت فیلم «آسمان آبی مادرم» ساخته علی قوی‌تن در جشنواره کودک و نوجوان Kikife آلمان خبر داده است. این روزنامه همچنین بخش دوم گزارش عملکرد گروه هنروتجربه را با تیتر «فرصتی برای سینمای متفاوت» منتشر کرده است.. در این بخش از گزارش نیز نظرات چند سینماگر منعکس شده است. بهتاش صناعی‌ها گفته است هنر و تجربه احتمال باران اسیدی را از ممیزی گسترده نجات داد. جمال ساداتیان اظهار کرده که اطلاع‌رسانی در هنروتجربه وضعیت خوبی ندارد و علی قوی‌تن نیز گفته است هنر و تجربه به سمت شوگرایی می‌رود.