هنروتجربه: شش فیلم کوتاه در بخش «فیلم‌های کوتاه روز ۲» در قالب اکران نوروزی گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آیند. شش فیلمی که از جمله فیلم‌های موفق جشنواره اخیر فیلم کوتاه تهران بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی هنرو جربه، شش فیلم «تنازع» ساخته مسعود حاتمی، «جای منو تو اتاق بنداز» از امیر توده‌روستا، «چله» به کارگردانی داود خیام، «صراحی» از سعید نجاتی، «قمارباز» کاری از کریم لک‌زاده، «ناتمام به شدت هرچه تمام‌تر» ساخته آزاد محمدی فیلم‌هایی هستند که در نوروز دراین گروه به نمایش در می‌آید.
«تنازع» ساخته مسعود حاتمی فیلمی است که برنده تندیس هنروتجربه در جشنواره فیلم کوتاه تهران شد و حالا در این گروه اکران می‌شود. «تنازع» در این جشنواره همچنین موفق به گرفتن مدال ایسفا در بخش فیلم‌های تجربی و جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل شد.
«جای منو تو اتاق بنداز» ساخته امیر توده‌روستا است که فیلم بلند «پات» را هم ساخته است. این فیلم با حضور پریناز ایزدیار و شادی کرم‌رودی به عنوان بازیگر جلوی دروبین رفته است. پریناز ایزدیار در جشنواره گذشته فیلم «ابد و یک روز» را داشت و کرم‌رودی در فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» مجید برزگر بازی کرده بود. فیلم داستان خانواده‌اى است که در سوگ از دست دادن فرزندشان هستند، با برگشتن عروس و برادر شوهر از سر خاک به خانه، دختر خردسال آرام مى‌شود و خانواده دور هم قرار مى‌گیرند.
«چله» به کارگردانی داود خیام درباره مرد چاقی است که از زندان بیرون می‌آید و در طول دوره بیرون بودنش از زندان به کارهای مختلفی مشغول می‌شود. داود خیام سال گذشته فیلم بلند «ماحی» را ساخت که برای جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد.
«صراحی» اثری از سعید نجاتی داستان یک روحانی جوان است که به تازگی به یک خانه جدید نقل مکان کرده است و در این خانه با تقاضای نامعمول زن همسایه روبرو می‌شود. فیلم در سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران بهترین فیلم بخش جهان اسلام شده است.
«قمارباز» فیلم ۲۰ دقیقه‌ای کریم لک‌زاده از موفق‌ترین فیلم‌های جشنواره فیلم کوتاه تهران بود. لک‌زاده که امسال با فیلم بلند «قیچی» در بخش هنروتجربه جشنواره فجر حضور داشت، با فیلمش چهار تندیس از جشنواره فیلم کوتاه تهران دریافت کرد: بهترین فیلم کوتاه، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه و بهترین تدوین. برنده مطلق جوایز جشنواره «قمارباز» بود که داستان آن در یک روستای کوهستانی پوشیده از مه و برف رخ می‌دهد که سه قمارباز پیری را برای به دست آوردن پول‌هایش بی‌هوش می‌کنند، آن‌ها او را به خانه قدیمی خودش می‌برند و در حیاط خانه، زیر یک درخت خاک می‌کنند. نیمه‌های شب دو قمار باز بر سر سهم پول شان قمار می‌کنند که پیرمردِ قماربازِ زیرخاک، هم چنان زنده است یا نه!
«ناتمام به شدت هرچه تمام‌تر» ساخته آزاد محمدی داستان مردی ماهیگیر است که طبق روال هر روزه‌اش در هنگام صید درگیر اتفاق عجیبی می‌شود. فرهاد قائمیان بازیگر فیلم است و پیمان شادمان‌فر پشت دوربین آن قرار داشته است.