هنر و تجربه: مهدی گنجی کارگردانی پنجمین فیلم از سری فیلم‌های مستند «کارستان» را با همکاری محمدرضا جهان­‌پناه (تصویربردار)، حسن شبانکاره (صدابردار)، عباس کوثری (عکاس) و عبدالرضا نیک­پو (مدیر برنامه­‌ریزی و تولید) به پایان رساند.

روند ساخت فاز اول مجموعه کارستان با روایت زندگی و سخت‌کوشی‌های جوانان ایرانی فعال در حوزه IT ادامه دارد. بعد از پایان فیلم‌برداری این مستند، مهدی گنجی از آغاز تدوین اولیه فیلم خبر داد : «بعد از نهایی شدن فیلم‌نامه و پایان تحقیقات میدانی با همراهی شخصیت‌های این فیلم، کار فیلم‌برداری در تهران، بیرجند، بجستان و نیشابور انجام شد و فاز اول فیلم‌برداری به پایان رسید.»

گنجی که نام این مستند را «پازلی‌ها» گذاشته در مورد جذابیت این سوژه گفت: «چند سالی است که تلاش می‌کنم امید و پشت‌کار آدم‌هایی که برای دست‌یابی به آرزوهایشان انگیزه دارند را به تصویر بکشم. باور دارم که با بازگو کردن انگیزه و همت این افراد می‌توان جامعه را به تلاش برای ساخت و شروع زندگی نو تشویق کرد.»

در «پازلی‌ها» زندگی چهار جوان ۲۳ تا ۲۴ ساله ایرانی که با تلاش و پشت‌کار کسب و کاری در حوزه IT خلق و آن را اداره می‌کنند به تصویر در آمده است، موضوعی که برای گنجی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی بوده است. او می‌گوید: «تلاش و انگیزه این جوانان برای اجرایی کردن ایده خلاقانه‌شان جذاب است و من فکر کردم که با به‌تصویر کشیدن رویاهای تحقق‌یافته آن­ها می‌توان این پیام را به دیگران داد که برای آینده هر ایده­ نویی پذیرا و قابل اجرا است، به عبارت دیگر رویاها دست‌یافتنی هستند.»

کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» با انتقاد از نگاه غالب جامعه در نادیده گرفتن تلاش و تاثیرگذاری کار و کارآفرینی در آینده کشور گفت: «متاسفانه هم‌اکنون کار نکردن ارزش و کارکردن بی‌ارزش شده است و در چنین شرایط فرهنگی باید با بازگو کردن موضوعات و روایت‌های واقعی و الهام­‌بخش، جوان تحصیل‌کرده ایرانی را به کار و کارآفرینی تشویق کرد.»

در بیشتر آثار مهدی گنجی؛ زندگی کارآفرینان و کسب‌وکار آنها به تصویر درآمده است. «من می‌خوام شاه بشم» یکی از برجسته‌ترین فیلم‌های او است که در آن زندگی یکی از فعالان صنعت توریسم و رابطه‌ی او با خانواده‌اش ثبت شده است. این فیلم توانسته تاکنون در جشنواره ایدفا ۲۰۱۴ (آمستردام)، جشنواره سیلور داکس آمریکا، جشنواره داک‌فست مونیخ و جشنواره فلاهرتیا روسیه شرکت و جوایز ارزنده‌ای را کسب کند.

سری فیلم‌های مستند «کارستان» درباره‌ی کارآفرین‌های ایرانی است که با طراحی و سرپرستی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب و مشارکت «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان» با همکاری فیلمسازان مستند در قالب ۲۶ فیلم مستقل از زندگی و حرفه‌ی کارآفرینان موفق ایرانی تهیه می‌شود.