هنروتجربه: درام کانادایی-ایرلندی «اتاق» یکشنبه شب موفق به کسب ۹ جایزه از جوایز اسکرین شد.

«اتاق» توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خودش کند. ضمن این که لنی آبراهامسون کارگردان این فیلم نیز جایزه بهترین کارگردانی را به خانه برد و بری لارسون پس از جایزه اسکار جایزه بهترین بازیگر زن اسکرین را دریافت کرد.جایزه بهترین بازیگر مرد نیز به جیکوب ترمبلی بازیگر خردسال این فیلم تعلق گرفت و جایزه بهترین بازیگر مکمل زن نیز به جوآن الن از همین فیلم اهدا شد.

اما این همه جوایزی نبود که «اتاق» از کانادا به خانه برد و این فیلم توانست جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را نیز از آن خود کند.جایزه بهترین تدوین نیز به ناتان نوگنت تدوینگر این فیلم اهدا شد . جایزه کارگردانی هنری و طراحی تولید هم به ایتن تابمن و مری کرکلند تعلق گرفت. سید آرمور و جنیفر گولد نیز جایزه بهترین چهره‌پردازی را برای «اتاق» دریافت کردند.

در مراسم دیشب برندگان هم‌چنین جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال به بنجامین آگوست برای فیلم «به‌خاطر بیار» تعلق گرفت. فیلم «جاده هینا» نیز سه جایزه برای صدا، تدوین صدا و جلوه‌های تصویری برد.  در این مراسم ایو بلانگر جایزه بهترین فیلمبرداری را برای فیلم «بروکلین» دریافت کرد.

جوایز اسکرین کانادایی هر سال از سوی آکادمی سینما و تلویزیون کانادا اهدا می‌شود و به آثار تهیه شده به زبان انگلیسی تعلق می‌گیرد.

برچسب‌ها: