هنروتجربه: در سالی که گذشت، فیلم‌های هنروتجربه در بخش مواد تبلیغی عکس، پوستر، آنونس و تیزر موفق بودند. در هفدهمین جشن خانه سینما و سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر بخش عمده‌ای از نامزدها و برندگان بهترین عکس، پوستر، آنونس یا تیزر از هنر و تجربه‌ای‌ها بودند. ۱۴ نامزدی وچهار جایزه به فیلم‌های هنروتجربه اختصاص پیدا کرد.

در هفدهمین جشن خانه سینما، از پنج نامزد بخش پوستر، سه نامزد از بین هنروتجربه‌ای‌ها بودند. مجید برزگر برای «پریدن از ارتفاع کم»، بهزاد خورشیدی برای «کپی برابر اصل» و بابک یادگاریان برای «ماهی و گربه» نامزد بودند که سرانجام جایزه اول به یادگاریان طراح پوستر ماهی و گربه رسید. در همین بخش پوستر در جشنواره سی‌وچهارم فجر اما هر سه نامزد از بین فیلم‌های بخش هنروتجربه بودند. بهزاد خورشیدی برای «کپی برابر اصل»، طه ذاکر برای «خواب تلخ» و علی باقری برای «من می‌خوام شاه بشم» نامزد بودند و علی باقری برنده جایزه اول شد.
در بخش عکس در جشنواره فیلم فجر، سه نامزد از بین پنج نامزد برای عکاسی در فیلمی متعلق به گروه هنروتجربه نامزد شدند. محمد بدرلو برای «اعترافات ذهن خطرناک من»، حبیب مجیدی برای «بهمن» و احمدرضا شجاعی برای «یحیی سکوت نکرد» نامزد دریافت جایزه بودند که در آخر جایزه به محمد بدرلو عکاس فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» رسید.
در بین نامزدهای بخش آنونس و تیزر نیز از بین فیلم‌های هنروتجربه نام‌های زیادی به چشم می‌خورد. در جشنواره فجر و در بخش آنونس، محسن امیریوسفی برای «خواب تلخ»، معین کریم‌الدینی برای مستند «آتلان» و بهروز داودی برای «احتمال باران اسیدی» نامزد بودند که جایزه به یکی از هنروتجربه‌ای‌ها رسید. سیمرغ بلورین در نهایت به محسن امیریوسفی رسید.
در بخش آنونس هفدهمین جشن خانه سینما حمیدرضا برزگر برای «پریدن از ارتفاع کم» نامزد بود و کیارش اسدی‌زاده هم برای آنونسی که برای رضا عطاران و «ردکارپت» او ساخت نامزد شد. در همین جشن در بخش تیزر ماهی و گربه یکی از پنج نامزد بود.

برچسب‌ها: