هنروتجربه:شصت و نهمین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه برای فیلم سینمایی «تابو» به کارگردانی خسرو معصومی در سینما فرهنگ برگزار شد. خسرو معصومی از کارگردان های شناخته شده‌ سینمای ایران است و این اولین فیلمی است که از او در این گروه به نمایش در می‌آید.

اجرای این برنامه بر عهده علیرضا غفاری بود که در ابتدا گزارشی از فعالیت‌ها و جوایزی که خسرو معصومی طی سالیان دریافت کرده را ارائه داد. او هم چنین با تاکید بر اینکه گروه هنر و تجربه، تجربه خوبی در سینمای کشور بود، اظهار کرد: «سینمای ما به این گروه نیاز داشت تا بتواند فیلم‌هایی کمی خاص‌تر را برای علاقه‌مندان آن‌ها به نمایش دربیاورد و امروز حضور فیلمی از خسرو معصومی نشان می‌دهد این گروه توانسته راه خودش را پیدا کند. «تابو» هم در شرایطی که سینمای ایران ضد قصه و ضد قهرمان ندارد، می‌تواند جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.» او هم چنین در بخش‌هایی از صحبت‌هایش از فیلم «خرس» یاد کرد واز اینکه فیلم همچنان فرصت اکران را به دست نیاورده، تاسف خورد.

خسرو معصومی به همراه عوامل فیلم از جمله جواد نوروزبیگی، حسن حسن‌دوست، شهرزاد عقیقی، غزل معصومی، علی معصومی، هادی دیباجی، جمشید جهانزاده، مهران رجبی، لیلا عزیزی، الهام نامی، علی محمدی، روشنک گرامی، خیام وقارکاشانی و هومن معصومی بر روی صحنه حاضر شدند، آن‌ها از اینکه می‌توانستند فیلم را در کنار مردم و با مردم ببینند، ابراز خوشحالی کردند و حسن‌ حسن‌دوست گفت: «در پنج فیلم آخری که خسرو ساخته، من هم بوده‌ام و فکر می‌کنم اگر او بخواهد، من هم یکی از اعضای خانواده او و یک معصومی هستم!»

الهام نامی هم بیان کرد: «همه ما امیدواریم اتفاقی که شایسته «خرس» است برایش بیافتد.»

جمشید جهان زاده از بازیگران فیلم نیز اظهار کرد: «وقتی فیلمی را بازی می‌کنم یکی از چیزهایی که به جز خوب شدن فیلم برایم مهم است، این است که در مدت زمان فیلم برداری حال خوب داشته باشم و زندگی کنم، مخصوصا اگر در شهرستان باشد، در این فیلم من واقعا زندگی کردم.»

در پایان مراسم خسرو معصومی با اشاره به اینکه امشب می‌تواند فیلم را با کارگردان‌ها و بازیگرهای مختلف ببیند و برایش بسیار پرافتخار است، عنوان کرد: «فیلم‌سازی عشق من است، اما در کنار آن یک کابوس هم دارم که همان نمایش و پخش فیلم است. سینمای مستقل اصلا شرایط خوبی ندارد و در این مسیر هم اذیت‌های زیادی می‌شود، اوضاع مانند این است که می‌خواهند شرایط را برای ساخت فیلم‌های بعدی کارگردان‌ها سخت‌تر کنند.بی‌مهری‌هایی برای سینماگرانی که به سمت ساخت فیلم‌های سخیف نرفته‌اند و به سلیقه مخاطب احترام می‌گذارند، وجود دارد. من بعد از ساخت ۱۲ فیلم، ۴ تله فیلم و ۴ سریال، هم چنان با حقوق بازنشستگی خودم زندگی می‌کنم و وقت‌هایی هم که کار نمی‌کنم، می‌نویسم.»

معصومی با اشاره به تشکیل گروه هنروتجربه و به‌وجود آوردن شرایط اکران برای فیلم‌ها تاکید کرد: «گروه هنرو تجربه من را از کابوس همیشگی‌ام نجات داد، خوشحالم که فیلم‌ها دیده می‌شوند، خوشحالم که «تابو» دیده می‌شود و با فروشی که دارند نشان می‌دهند این آثار در سینما مخاطب دارند و مردم هم به تماشای آن‌ها می‌نشینند. در پایان من هم امیدوارم «خرس» پروانه نمایش بگیرد.»

همایون ارشادی، بهروز افخمی، مرجان شیرمحمدی، نرگس آبیار، شبنم قلی‌خانی، ناصر آقایی، سیامک اطلسی، احمدرضا اسعدی، شیوا ابراهیمی، سیروس الوند، مارال فرجاد، جمال ساداتیان، اصغر توسلی، مائده طهماسبی، رسول صدرعاملی، رضا درمیشیانفافسانه چهره آزاد، شاهرخ فروتنیان،جابر قاسمعلی و فرهاد بشارت از جمله مهمانان حاضر در مراسم آیین دیدار فیلم سینمایی «تابو» در سینما فرهنگ بودند.