هنر و تجربه: ما چه‌طور به‌واسطه‌ی گذشته‌مان شکل گرفته‌ایم؟ مارک پَلِنسکی و پیتر دینکلج  می‌خواهند در تأثیر مهم و شگرف تجربه‌های گذشته‌ی افراد مختلف بر چگونگی احوال‌ آن‌ها در زمان حال کاوش کنند و این کار را با ساختن فیلم جدیدشان با عنوان «Rememory» انجام خواهند داد.

آن‌ها برای این منظور از مردم کمک خواسته‌اند و در وب‌سایت این فیلم، مارک پَلِنسکی ویدئویی منتشر کرده است که می‌گوید: «فیلم ما درون دنیایی از خاطرات غوطه‌ور می‌شود و با فناوری پیشگامانه‌ای به شما اجازه می‌دهد تا خاطرات‌تان را در ناب‌ترین شکل‌شان دوباره تجربه کنید.»

آن‌ها به جای این‌که خودشان دست به فیلم‌برداری خاطراتی متنوع و متفاوت بزنند، می‌خواهند منابع و مصالح‌شان را به کمک عموم مردم مشتاق تهیه کنند. دینکلج در این مورد می‌گوید: «هر فیلمی که دارید برای ما آپلود کنید تا از آن در فیلم‌مان به عنوان یک خاطره استفاده کنیم.» طبق نظر پلنسکی این خاطرات هرچه احساسی‌تر باشند، بهترند: «صداقت، شادی، غم، دل‌شکستگی و… ما به همه‌ی این احساس‌ها نیاز داریم.»

ویدئوهای درخواستی باید سه شرط داشته باشند: وایداسکرین باشند، ۷۲۰ اچ‌دی یا بالاتر باشند و با زمانی دودقیقه‌ای یا کم‌تر. برای این منظور می‌شود دست به بازسازی خاطرات هم زد، فقط مشتاقان باید این نکته را هم در ذهن داشته باشند: گذشته داستانی است که ما برای خودمان روایت می‌کنیم.