هنروتجربه: پوستر شصت‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن رونمایی شد.

به گزارش  اسکرین دیلی، این پوستر با تصویر فیلم‌ «تحقیر» ژان لوک گدار طراحی شده است. در حالی که کمتر از یک ماه به اعلام فهرست کامل شرکت‌کنندگان در جشنواره کن امسال باقی مانده، پوستر این جشنواره که از ۱۱ تا ۲۲ ماه می برگزار می‌شود، رونمایی شد.

پوستر جشنواره کن که در سال‌های اخیر ارتباطی تنگاتنگ با ستاره‌ای داشت و اینگرید برگمن، مارچلو ماسترویانی و پل نیومن را مورد توجه خود قرار داده بود، امسال به فیلم ژان لوگ گدار اختصاص دارد .تصویر فیلم «تحقیر» اثر معروف ژان لوک گدار را که سال ۱۹۶۳ ساخته شده و مردی را در حال بالا رفتن از پله نشان می‌دهد. این مرد به سمت رویاهایش در پس‌زمینه‌ای طلایی به تصویر کشیده است.میشل پیکولی بازیگر و کارگردان فرانسوی بازیگر نقش اصلی این فیلم است که در این تصویر رو به سمت دریای مدیترانه دارد.بریژیت باردو و فریتس لانگ کارگردان مشهور  در نقش خودش و جک پالانس دیگر بازیگران این فیلم بودند. فیلم تحقیر با اقتباس از رمانی ایتالیایی به نام «شبی در نیم‌روز» نوشته آلبرتو موراویا ساخته شده و داستان آن با تمرکز بر یک فیلمنامه نویس و ازدواج او در بحبوحه ساخت یک فیلم است.

پوستر جشنواره کن را هاروی شیگونی طراحی کرده که از سال ۲۰۱۴ طراحی پوسترهای کن را بر عهده داشته است. طراح گرافیک این پوستر ژیل فراپیه است.در اطلاعیه جشنواره فیلم کن آمده است:« ژان لوک گدار با ساخت فیلم تحقیر قوانین پرده نقره‌ای را تغییر داد و نوعی جدید از سینما را با تمرکز بر اسطوره سینما ارایه کرد. در آستانه ۷۰ سالگی این جشنواره، با ‌انتخاب چنین تصویر سمبلیکی، کن ادای احترام به تاریخ سینما و روش‌های جدید خلق فیلم و دیدن است

جورج میلر کارگردان استرالیایی فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیات داوران رقابتی امسال است و فهرست فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره امسال ۱۴ آوریل اعلام می‌شود.

برچسب‌ها: