هنروتجربه: «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی  که در بخش مسابقه جشنواره «سیلک رود» حضور داشت، موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران شد.

طبق بیانیه هیئت داوران جشنواره سیلک رود (راه ابریشم)  فیلم دو به دلیل نگاه متفاوت به زن ایرانی، هدایت و بازی خوب بازیگران و کارگردانی این اثر سینمایی که فراتر از فیلم اول یک کارگردان است، موفق به دریافت جایزه شد.پیش از این فیلم سینمایی دو  موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم‌برداری از جشنواره فیلم تالین شده بود. این فیلم سینمایی درجشنواره فیلم‌های ایرانی در دانشگاه «یو سی ال ای» که از ۱۴-۱۰ مارچ برگزار می‌شود نیز حضور دارد و برگزارکنندگان این جشنواره از پرویز پرستویی بازیگر و تهیه کننده آن دعوت به عمل آورده‌اند.مرجان علیزاده مدیریت پخش بین الملی فیلم دو را بر عهده دارد.

این فیلم سینمایی که با نگاهی به داستان «کفشهای خدمتکار» اثر برنارد مالامود نوشته شده است، داستان زن خدمتکاری را روایت می کند که در خانه بهمن کار می کند. بهمن بعد از سال‌ها زندگی در اروپا به ایران بازگشته و ارتباط عاطفی‌اش را با زندگی و گذشته‌اش قطع کرده است و بعد از بازگشت به خانه‌اش در ایران قصد فروش آن را دارد…

پرویز پرستویی، مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی، سارا قراچه‌داغی، مصطفی زند، پیمان جعفری، سارا پورصبری، الهام شعبانی، سمیه برجی، رضا مسعودی، علی احسانی، جواد فراهانی، امیر جنابی، مهرانه مهین ترابی، محمد علی سجادی، ارد زند، سمانه وفایی، منیر شاهین، حسام نورانی، امیر حسین ترابی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.فیلم دو از هفتم اسفندماه در سینماهای گروه هنروتجربه اکران شده است.

برچسب‌ها: