هنر و تجربه: جشنواره بین‌المللی فیلم هامپتنز از ایجاد صندوق ملیسا متیسن در شانزدهمین کارگاه سالانه‌ی فیلم‌نامه‌نویسانش خبر داد که ماه آینده برگزار خواهد شد.

کارگاه امسال با همکاری این صندوق تازه، فیلم‌نامه‌نویسان جوان و مستعد را با نویسندگان، کارگردانان و تهیه‌کنندگان مطرحی از عرصه‌ی فیلم‌سازی آشنا خواهد کرد؛ این اتفاق در جریان آخرهفته‌ای روی خواهد داد که در آن دیدارها و آموزش‌های تک‌به‌تکی برگزار می‌شود.تا امروز بیش از پنجاه فیلم‌نامه خروجی این کارگاه بوده است، از جمله فیلم‌نامه آثار تحسین‌شده‌ای مانند «بخش کوتاه‌مدت ۱۲»، «حادثه‌های کوچک» و «فورت بلیس». از پیش‌کسوتان حاضر در این رویداد می‌توان به نیکول پرلمن، اورن موورمن، آن بودن، راین فلک، ویت استیلمن و مگی گرین‌والد نام برد.

ملیسا متیسن که فیلم‌نامه‌نویس محبوب آثار کلاسیکی نظیر «ای.تی. موجود فرازمینی» و «سرخ‌پوست داخل قفسه» بود، سال گذشته درگذشت و این صندوق به یاد فعالیت‌های سینمایی و شور و اشتیاقش راه‌اندازی شده است. آن چِیسن در مقام مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی هامپتنز در خصوص این اقدام گفت: «با انتخاب فیلم‌نامه‌نویسان زن مستعد برای همکاری با این صندوق و کارگاه به نام ملیسا متیسن، میراث او برای نسل‌های آینده باقی خواهد ماند. ما از این‌که می‌توانیم در جریان کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی سالانه‌مان از این چهره برجسته و موفق تجلیل کنیم بسیار خرسند و مفتخر هستیم.»

برچسب‌ها: