هنر و تجربه:«باد جنوب غربی» به کارگردانی آنجلو دیفانتی و «ابراهیم» ساخته‌ی لینا العبد در میان پروژه‌هایی هستند که در شبکه‌ی تهیه‌کنندگان بازار فیلم جشنواره کن ۲۰۱۶ عرضه خواهند شد. امسال قرار است در این بخش سینمای کشورهای برزیل و فلسطین با همکاری «فیلمز فرام ریو» از ریو دو ژانیرو و «فیوچر لاجیک» از فلسطین در کانون توجه قرار گیرند.

«باد جنوب غربی» اولین فیلم داستانی آنجلو دیفانتی است که پیش از این به عنوان تهیه‌کننده‌ی مستندهای تلویزیونی فعالیت کرده است. این فیلم درباره مرد جوان آرامی است که به‌واسطه‌ی یک پیشگویی به او گفته می‌شود که در نهایت به یک قاتل تبدیل خواهد شد.

«ابراهیم» هم مستند پرتره‌ای است که لینا العبد درباره پدرش ساخته است؛ کسی که عضو سرویس مخفی تشکیلات مبارز فلسطینی‌ها بود. ابراهیم در سال ۱۹۸۷خانه‌اش را در سوریه به قصد انجام مأموریتی عادی ترک می‌کند و هرگز به خانه بازنمی‌گردد. فیلم در پی کاوش درباره این موضوع و اتفاقی است که برای پدر افتاده است.

انتظار می‌رود بیش از دویست تهیه‌کننده و چهره‌ی برجسته‌ی صنعت فیلم‌سازی در هفت جلسه‌ی سیزدهمین شبکه‌ی تهیه‌کنندگان حاضر شوند؛ رویدادی که دو روز آن به شرکت‌های فیلم‌سازی نامبرده از ریو دو ژانیرو و فلسطین اختصاص دارد و آن‌ها قرار است به‌ترتیب شش و هفت پروژه‌ی فیلم‌سازی را در جلسه‌های متفاوتی ارائه دهند.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: