ماهنامه هنروتجربه:پس از اعلام برگزاری جشنواره مستقل هنروتجربه نظرات متفاوتی – البته اغلب موافق – در گفت‌وگوهای سایت هنر و تجربه با سینماگران و منتقدان مطرح شد.  ماهنامه هنروتجربه هم در شماره بیست‌وسوم خود به سراغ تعدادی از سینماگران در همین ارتباط رفته است. رسول صدرعاملی هم برگزاری جشنواره مستقل این گروه را چنین ارزیابی کرده است.

«این‌که فیلم‌های هنرو تجربه جشنوارهای مستقل داشته باشند خوب است به این دلیل که در حال حاضر هم، سینماهای خاص خود و مخاطبان خاص خود را دارند. به نظرم بهتر است این فیلم‌ها که معمولا در حال و هوایی مشترک قرار دارند در جشنواره‌ای به‌صورت مستقل مورد داوری قرار بگیرند و جشنواره مستقل این امکان را فراهم می‌کند.
به نظرم جداشدن این فیلم‌ها از جشنواره فیلم فجر به همان دلیل که اشاره کردم به‌نوعی لطف در حق این فیلم‌هاست چون وجه غالب بر جشنواره فیلم فجر فیلم‌های اکران است و بهتر هم هست در همین حالت بماند. بخش هنروتجربه نه چیزی به این جشنواره اضافه می‌کند و نه از آن می‌کاهد اما حضور همین فیلم‌ها در یک گردهمایی مستقل قطعا می‌تواند نگاه‌های بیشتری را به خود جلب و شأن و اعتبار بیشتری کسب کند، ضمن اینکه تکلیف و جایگاه‌شان هم مشخص می‌شود.
سینمای هنروتجربه در کنار سینمای اکران  گسترده معنا پیدا می‌کند و باید این دو سینما کنار هم باشند نه این‌که در جشنواره فیلم فجر در هم ادغام شوند. درصورتی که این دو سینما در کنار هم حرکت کنند می‌توانند تأثیرات خوبی روی هم بگذارند. سینمای اکران می‌تواند از تجاربی که در سینمای هنروتجربه می‌شود و ساختارشکنی‌های آن بیاموزد و سینمای تجربی هم می‌تواند نیم‌نگاهی به سینمای اکران داشته باشد که چه کاری می‌تواند انجام دهد تا موفق به جذب مخاطبانی با طیف وسیع‌تر شود.»

نسخه pdf شماره بیست‌وسوم ماهنامه هنروتجربه