هنر و تجربه: مستند «زلاتان شدن» (Becoming Zlatan) به کارگردانی فردریک و مگنس گرتن، که درباره بازیکن فوتبال اروپایی زلاتان ابراهیموویچ است، پس از عرضه در بازار فیلم اروپایی جشنواره برلین حسابی مورد استقبال قرار گرفت و پخش‌کننده‌های مهمی در مناطق مختلف حقوق توزیع و نمایش آن را خریداری کردند. «زلاتان شدن» در سوئد به صورت گسترده و در دویست سینما روی پرده رفته و فروش قابل‌توجهی داشته است.

«زلاتان شدن» اولین سال‌های بازی این سوپراستار دنیای فوتبال را به‌واسطه‌ی گفت‌وگوهایی با او و یادآوری چگونگی آغاز حرفه‌اش در باشگاه محلی مالمو در سال ۱۹۹۹ به تصویر می‌کشد. این مستند هم‌چنین سال‌های پرکشمکش ابراهیموویچ در آژاکس تا موفقیت‌های او در یوونتوس سال ۲۰۰۵ را هم پوشش می‌دهد. این مستند شامل گفت‌وگوهایی با اعضای خانواده، مربی و همبازی‌های سابق ابراهیموویچ هم می‌شود.

مدیرعامل کمپانی «آت‌لوک فیلم سیلز» که در وین واقع شده و حقوق پخش فیلم در این کشور اروپایی را خریده است، درباره آن می‌گوید: «به خاطر در پیش بودن مسابقه‌های یورو ۲۰۱۶ در ماه ژوئن در فرانسه، از این فیلم استقبال چشم‌گیرتری هم خواهد شد. اما جدا از رویدادهای ورزشی که در پیش رو داریم، این فیلم داستان بلوغ منحصربه‌فرد یک آدم فوق‌العاده بااستعداد را روایت می‌کند که درست در مقابل دوربین به شهرتی روزافزون دست پیدا می‌کند؛ این داستانی است که تماشاگران سراسر دنیا می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.»

برچسب‌ها: