هنروتجربه: بعد از تعطیلاتی پانزده روزه، امروز ۱۴ فروردین یک بار دیگر شاهد چاپ شدن روزنامه‌ها در کشور بودیم. تعطیلاتی که با موفقیت فیلم‌های اکران نوروزی در گیشه برای سینمای کشور خوش‌یمن بود. روز ۱۲ فروردین با فروش یک میلیارد و صد و هشت میلیون تومانی سینماها در تهران رکورد جدیدی برای فروش سینماها در کشور به جا گذاشته شد. در این روز ۱۳۵ هزارنفر در تهران به سینما رفتند.

اکران نوروزی هنروتجربه نیز در پنج سالن و سینما در تهران و هم‌چنین در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، آبادان و کاشان دنبال شد. چهار فیلم «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده، «نیم‌رخ‌ها» آخرین ساخته ایرج کریمی،«تابو» کار خسرو معصومی و مستند«فصل هرس» ساخته لقمان خالدی انتخاب‌های هنروتجربه بودند. در نخستین روز انتشار روزنامه‌ها در سال جدید اخباری مرتبط با گروه هنروتجربه و فیلم‌های این گروه در رسانه‌ها به چشم می‌خورد.

سایت هنرآنلاین گفت‌وگویی با نسیم ادبی بازیگر عرصه تئاتر و سینما انجام داده‌است که در بخشی از آن به بازی او در فیلم سینمایی «چهارشنبه» نیز اشاره شده‌است. نسیم ادبی که نقش یکی از دو خواهر خانواده را در این فیلم بازی می‌کند،درباره این نقش به هنرآنلاین گفته است: «نقشی که در این فیلم داشتم یک تیپ است که در جامعه از آن بسیار می‌بینیم. در خانواده‌های ایرانی از این جنس زن‌ها زیاد است که طلاق می‌گیرند و مجبور هستند برگردند به خانه پدری و آنجا زندگی کنند. این دختری است که پدرش را در یک شوخی ساده در عروسی از دست داده و عروسی از هم پاشیده است و سال بعد مادرش را از دست داده و برادر بزرگی که فقط می‌آید و می‌رود و برادر کوچکی که بسیار سرکش است. و دو خواهری که در این خانه فقط رنگ دیوارها را دیده‌اند و حبس شده‌اند در گذشته خودشان. در واقع این نقش رنگ خواهری دلسوز و دردمند را دارد. زمانی که با آقای سروش محمدزاده صحبت می‌کردم، گفتم احساس می‌کنم این دختر اصلاً داد نمی‌زند، جیغ نمی‌زند و زجرش در خودش است. حتی در سکانس پایانی خودش را بیرون نمی‌ریزد و همین درونی بازی کردن نقش را بسیار سخت کرد.»

روزنامه اعتماد در صفحه هنری خود گزارشی از تجربه مارتین اشنایدر از کارگاه فیلم‌سازی عباس کیارستمی در کوبا منتشر کرده است. مارتین اشنایدر فیلم‌ساز جوانی است که در سال ۲۰۱۳ اولین فیلم خود را در آمریکا ساخته اما بعد از آن دیگر موفق به جلب مشارکت تهیه‌کننده‌ها برای فیلم جدیدش نشده است. اشنایدر در این گزارش به خبری اشاره می‌کند که به صورت تصادفی در وب سایت ایندی وایر می‌بیند و این خبر که برگزاری کارگاهی در کوبا توسط عباس کیارستمی است او را یک بار دیگر متوجه رویای همیشگی‌اش سینما می‌کند. اشنایدر متوجه می‌شود کیارستمی به همراه لویی مال، اریک رومر و میشاییل هانکه در آمریکا است و در کوبا کارگاهی برگزار می‌کنند. سفری ۱۰ روزه همراه با ۵۲ شرکت‌کننده دیگر. سفری که با این جمله کیارستمی آغاز شده است: «اینجا نیامدم که درسی بدهم، اینجا هستم تا دانسته‌های‌تان را بهتان یادآوری کنم.» ین گزارش که با نقل‌قول‌های فراوانی از کیارستمی همراه است، به شرح کار فیلم‌ساز در پیدا کردن یک داستان از خود کوبا و ساخت و تدوین آن فقط در ده روز و با راهنمایی‌های کیارستمی اختصاص دارد. اشنایدر در پایان گزارش می‌نویسد: «از میان ۵٢ فیلمی که در روز آخر ارایه شدند، هیچ‌کدام به یکدیگر شبیه نبودند. صحنه‌های رویاگونه، داستان‌هایی درباره دوستی، سگی گمشده، امید، ماهیگیری، خانواده‌های از هم پاشیده، عشق و داستان‌هیی دیگری که وجود ما را تعریف می‌کردند. کیارستمی در انتهای روز آخر به ما گفت: من چیزی به شما یاد ندادم، نتیجه کار در وجود خود شما بود. حالا دوست دارم باور کنم نتیجه فیلم من «پنج سال»، در درون من و جزو ظرفیت‌های من بوده است اما نمی‌توانم فراموش کنم که نتیجه کارم مرهون مدت زمانی است که با عباس کیارستمی گذراندم.»
عباس کیارستمی این روزها در بیمارستانی در تهران در بستر بیماری است و بسیاری از علاقه‌مندان او در داخل و خارج از کشور نگران سلامتی این فیلم‌ساز برجسته هستند.

خبرگزاری مهر درگفت‌وگویی با حسین کندری کارگردان فیلم «این‌جا کسی نمی‌میرد» از اکران این فیلم در فصل پاییز در گروه هنروتجربه خبر داده است. حسین کندری همچنین به خبرگزاری مهر گفته است: « برنامه‌ریزی ما برای این فیلم، حضور در جشنواره‌های بین المللی است و در تلاش هستیم تا «اینجا کسی نمی‌میرد» در جشنواره‌های معتبر بین المللی شرکت کند.» کندری تاکید کرد: «برای حضور در جشنواره فیلم کن اقدام کرده‌ام و منتظر جواب این جشنواره هستم، امیدوارم «اینجا کسی نمی‌میرد» بتواند برای حضور در این جشنواره انتخاب شود.» هومن سیدی، بهار کاتوزی، مهدی حسینی‌نیا و رضا بهبودی بازیگران این فیلم هستند. «این‌جا کسی نمی‌میرد» در جشنواره سی و چهارم فجر در بخش هنروتجربه به نمایش درآمد.