هنروتجربه: پخش‌کننده فیلم «ایستاده در غبار» با اشاره به شرایط اکران این فیلم که از اردیبهشت ماه در گروه آزاد نمایش داده می‌شود، پیش‌بینی کرد که استقبال خوبی از فیلم صورت بگیرد.

علی سرتیپی مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به تمهیداتی که برای اکران فیلم «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: «اکران این فیلم در گروه آزاد با اکران در دیگر سرگروه‌ها فرقی ندارد و همه ویژگی های اکران با سرگروه را داراست. در اکران آزاد هم این فیلم می‌تواند از همه سالن‌های سینمایی خوب همچون سینما آزادی و پردیس‌های کورش، ملت و… بهره ببرد و اتفاقا خود تهیه‌کننده می‌خواست که فیلم با این شیوه اکران شود. همچنین ممکن بود در اردیبهشت ماه که آغاز اکران ایستاه در غبار است بعضی از فیلم‌ها از سرگروهی کنار نروند و این هم دلیل دیگری بود تا فیلم اکران آزاد داشته باشد.»

پخش‌کننده ایستاده در غبار با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای اکران مناسب این فیلم عنوان کرد: «امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که داشته‌ایم، تبلیغات خوبی برای ایستاده در غبار صورت بگیرد و استقبال خوبی از این فیلم شود. البته فکر می‌کنم با توجه به نوع ساختار و موضوع این فیلم و همچنین بکر بودن و نو بودن محتوا استقبال زیادی از آن صورت بگیرد.»

این تهیه‌کننده در پایان درباره اقدامات لازم برای دیده شدن بهتر این فیلم با توجه به اقبالی که در جشنواره توسط منتقدان و مردم از آن صورت گرفت، یادآور شد: «ما اقداماتی را شروع کرده‌ایم به طور مثال هم اکنون تیزرهای این فیلم در سینماها نمایش داده می شود و برنامه‌های دیگری هم داریم. مسلما با توجه به موضوع این فیلم که در ساختار عمومی سینمای ایران نیست نوع تبلیغات برای این اثر هم باید متفاوت باشد و با توجه به همه این شرایط فکر می‌کنم ایستاده در غبار اکران خوبی داشته باشد.»

فیلم سینمایی ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان، اول اردیبهشت‌ماه ۹۵ روی پرده سینماهای سراسر کشور می‌رود.

این فیلم در سال ۹۴ در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره را از آن خود کند. این اثر  سومین فیلم بخش آرای مردمی بود.«ایستاده در غبار» همچنین توانست سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و جایزه ویژه هیات داوران بخش «نگاه نو» را به دست آورد.