هنر و تجربه: فیلم «ایستاده در غبار» که جزو آثار انتخاب شده در گروه دوم اکران نوروزی است، از اول اردیبهشت در گروه سینماهای هنروتجربه هم همزمان سالن‌های سینماهای آزاد به نمایش در می‌آید.

شورای سیاستگذاری گروه هنر و تجربه به استناد سیاست‌های این گروه و همان‌طور که پیشتر در فراخوان منتشر شده در تابستان ۹۳ بیان شده این تصمیم را گرفته است و این فیلم می‌تواند همزمان با اکران سراسری در سینماهای ۱۳ گانه این گروه در سراسر کشور به نمایش در بیاید.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه در فراخوان منتشر شده این سیاست قبلا پیش بینی شده و در متن آن آمده است: «برخی از فیلم‌های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه‌های هنری و تجربی هستند و به دلیلی امکان این را دارند که جایی در اکران سینمای بدنه پیدا کنند، می‌توانند در چارچوب این طرح نیز به نمایش در آیند.»

«ایستاده در غبار» به کارگردانی و نویسندگی محمدحسین مهدویان و تهیه کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد در برگیرنده بخشی از زندگی جاوید الاثرحاج احمد متوسلیان است.«ایستاده در غبار» جزو آثار تحسین شده در جشنواره فیلم فجر سال ۹۴ بود و سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره را دریافت کرد. این فیلم بدون سرگروه و به صورت آزاد از ابتدای اردیبهشت اکران عمومی می‌شود.

 

برچسب‌ها: