هنر و تجربه: دکتر رضا پایدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول رسیدگی بر درمان عباس کیارستمی با بیان این‌که طبق آخرین پاتولوژی تاکنون بیماری سرطان برای وی گزارش نشده است، گفت: «خوشبختانه حال عباس کیارستمی رو به بهبود بوده و در حال خروج از وضعیت بحرانی‌ است.»

سایت هنروتجربه روز گذشته به نقل از بهمن کیارستمی  شایعات مطرح‌شده ابتلای پدرش به سرطان دستگاه گوارش را تکذیب کرد و او  عنوان داشته بود بیماری پدرش سرطان نیست و حال عمومی ایشان رو به بهبود است.

دکتر رضا پایدار در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایسنا درباره آخرین وضعیت عباس کیارستمی فیلم‌ساز برجسته کشورمانگفته است: «امروز جلسه‌ای درباره روند درمان کیارستمی برگزار شد. وزیر بهداشت در این زمینه دستور دادند که عده‌ای از اساتید مجرب، کار درمان این کارگردان ارزنده کشورمان را پیگیری کنند. بر این اساس امروز جلسه‌ای با حضور دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، دکتر فاضل، جراح عروق و استاد دانشگاه شهید بهشتی، دکتر ظفرقندی، جراح دانشگاه تهران و… برگزار و مسائل درمان کیارستمی بررسی شد.»

او با بیان این‌که خوشبختانه آقای کیارستمی در حال خروج از وضعیت بحرانی و رو به بهبود است، افزود: «شرایط کیارستمی نسبت به چند روز گذشته بسیار بهتر شده است و ایشان در حال خروج از بحران است.»

دکتر پایدار خبر ابتلای این کارگردان کشورمان به سرطان دستگاه گوارش بدخیم را تکذیب کرد و گفت: «چنین چیزی برای وی مطرح نیست و اصلا بیماری سرطان برای کیارستمی مطرح نشده است. طبق آخرین پاتولوژی نیز سرطان گزارش نشده است بلکه بیماری او پلیپ روده است و بر این اساس قسمتی از روده که دارای یک زایده بوده، برداشته شده است. بنابراین بدخیمی در کار نبوده است.»

مسئول رسیدگی به پرونده پزشکی عباس کیارستمی در عین حال برخی شایعات مبنی بر رخ دادن قصور پزشکی در عمل جراحی اول کیارستمی را نیز تکذیب کرد.