هنروتجربه: فیلم‌هایی از فیلم‌سازانی همچون داریوش مهرجویی، کمال تبریزی، خسرو معصومی، ابوالفضل جلیلی، علیرضا امینی و خسرو سینایی در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بخش مسابقه و نمایش‌های ویژه به نمایش در می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز، تاکنون فیلم‌هایی همچون «نارنجی پوش»، «طعم شیرین خیال»، «رسم عاشق کشی»، «جایی در دور دست» و «باد درعلفزارمی پیچد»، «وارونگی»، «مروارید»، «انتهای زمین»، «ماه در جنگل»، «دامنه‌های سفید»، «جزیره رنگین»، «خمره »، «مرد کوچک» و «بچه‌های نفت»، «رقص خاک»، «پاییز»، «بلوگاه»، «تبسم گرگ»، «شب طولانی»، «دل‌شوره»، «خواب آب»، «دانه‌های ریز برف»، «سایه‌های سرد»، «حورا»، «گمیچی»، «سپیدار»، «به دیدار سکوت»، «درخت محبوب من»، «چتری برای رویا»، «چتر سبز»، «چشمه گنجشک»، «اسب سیاه»، «عشق وحشی» به دبیرخانه جشنواره فیلم سبز رسیده‌اند تا در بخش مسابقه و ویژه این جشنواره در صورت انتخاب به رقابت بپردازند.

بر طبق فراخوان منتشر شده این جشنواره تنها فیلم‌هایی که در ۵ سال گذشته تولید شده‌اند در بخش مسابقه حضور دارند و سایر فیلم‌ها به دلیل جذابیت و هم سو بودن با اهداف جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بخش ویژه به نمایش درمی‌آیند.

لازم به ذکر است، آثار رسیده به جشنواره در مرحله بازبینی قرار دارد و به دست هیئت انتخاب سپرده شده است. پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت در تهران و سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.