هنروتجربه: جلسه نقد و بررسی فیلم «تابور» به کارگردانی وحید وکیلی‌فر ۱۸ فروردین در شیراز برگزار می‌شود.

شیراز میزبان اولین جلسه از سری جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه در سال جدید است. این جلسه به فیلم «تابور» اختصاص دارد که در سال ۹۳ در هنروتجربه به نمایش درآمد. شیراز که به تازگی به جمع هنروتجربه پیوسته است، در زمان اکران این فیلم سالنی برای پخش فیلم‌های هنروتجربه نداشت. در این جلسه که روز چهارشنبه ۱۸ فروردین برگزار می‌شود، ابتدا از ساعت ۱۶ فیلم به نمایش درمی‌آید و سپس با حضور وحید وکیلی‌فر کارگردان و محمد ربانی‌ بازیگر فیلم جلسه نقد و بررسی برپا می‌شود.

«تابور» که وحید وکیلی‌فر کارگردانش آن را به لحاظ فضای بصری و حس و حال اثری در زمینه علمی تخیلی توصیف می‌کند، داستان پرسه شبانه مردی در تهران مالیخولیایی و مدرن را روایت می‌کند که بدنش به امواج ویرانگر الکترومغناطیس واکنش نشان می‌دهد و او اکنون در یک فضای آخر الزمانی و انتزاعی سعی دارد به شکلی غیرمعمول از وجودش محافظت کند. این فیلم در جشنواره‌های روتردام، ادینبورگ، ترایبکا، تسالونیکی، بوسان، مونترال، پاریس، کلن، ریو دو ژانیرو، کپنهاک، هنگ کنگ، مراکش، دوویل ، دبی، ساین دو نت پاریس، مومبای، ماناکی قبرس، زاگورای مراکش، «دو نت» پاریس شرکت کرده‌است.
«تابور» همچنین از سوی سایت ایندی وایر به عنوان یکی از ده فیلم برتر سال ۲۰۱۳ نیز انتخاب شده‌است. کارگردان، نویسنده، تدوین‌گر و تهیه‌کننده این فیلم وحید وکیلی‌فر است و محمدرضا جهان‌پناه مدیریت فیلم‌برداری آن را برعهده داشته‌است. محمد ربانی، مسعود پازوکی، سید علی حسینی و علی شیدرنگ بازیگران این فیلم هستند.

برچسب‌ها: