هنروتجربه: مصطفی رزاق‌کریمی از پایان نگارش فیلم‌نامه مستندی درباره زندگی بانو خدیجه ثقفی همسر امام خمینی(ره) خبر داد.

مصطفی رزاق‌کریمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره مستندی که قرار بود درباره بانو خدیجه ثقفی همسر امام خمینی (ره) بسازد، توضیح داد: «یک گروه تحقیقاتی شامل چهار نفر به عنوان اعضای اصلی تیم تحقیقات طی یک سال مشغول کار بودند و ما در طول تحقیقات از افراد بسیاری هم مشاوره گرفتیم. در حال حاضر بخش تحقیق و نگارش سناریوی این مستند به پایان رسیده است و ما منتظر هستیم تا با نظر موسسه فرهنگی هنری عروج فیلم به عنوان تهیه کننده اثر، تولید آن را امسال کلید بزنیم.»
این مستندساز با اشاره به اهمیت موضوع این مستند بیان کرد: «اهمیت این مستند به دلیل موضوع آن است که به یک شخصیت تاریخی می پردازد. کسی که بیش از ۶۰ سال با امام خمینی (ره) زندگی کرده‌است و باید تمام جزییات زندگی ایشان و امام (ره) را در نظر گرفت. اینکه این بانو چه روزهایی را با امام خمینی (ره) گذراندند و زندگی‌شان در تهران، نجف، قم، نوفل لوشاتو و… چگونه بود از جمله مسایلی است که در این مستند به آن‌ها پرداخته می‌شود.»
رزاق کریمی با اشاره به ویژگی مهم دیگر این مستند عنوان کرد: «زندگی بانو ثقفی بخش شخصی زندگی امام خمینی (ره) است و باید به این موضوع احترام گذاشت بنابراین این اثر، یک مستند صرف خواهد بود و برای دخیل نشدن نظرات شخصی خودمان از ساختار مستند داستانی یا بازسازی استفاده نمی‌کنیم.»
کارگردان «خاطراتی برای تمام فصول»در پایان با اشاره به علاقه خود به ساخت چنین آثاری افزود:« به ساخت آثار تاریخی علاقمند هستم. از طرف دیگر معمولا کم کار هستم اما وقتی اثری را بسازم تمام تلاش خود را برای آن انجام خواهم داد. این مستند هم نیاز به صرف وقت فراوانی داشت و باید با تحقیق کافی و سناریوی خوب همراه می شد. حالا منتظر هستم تا نتیجه درباره سناریو اعلام شود و بتوانیم کار را کلید بزنیم.»
این اثر با مشارکت صندوق اعتباری هنر و تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی، هنری عروج تولید خواهدشد.

برچسب‌ها: