هنر و تجربه: به نظر می‌رسد فناوری واقعیت مجازی (Virtual reality) به‌سرعت در حال گسترش در زمینه‌های مختلف است و واقعاً باید روی آن حساب دیگری باز کرد. در حالی که برگزارکنندگان کنفرانس‌ها و فعالان بازی‌های ویدئویی، دنیای موسیقی و خیلی‌های دیگر هر روز بیش‌تر به این فناوری علاقه‌مند می‌شوند، چرا اهالی سینما نباید به فکر بهره‌برداری بیش‌تر باشند؟

پس از عرضه‌ی این فناوری در «موزه‌ی نو» در سال گذشته، موزه‌های معتبر زیادی شروع به استفاده از این رسانه‌ی جدید کرده‌اند که در میان آن‌ها موزه‌ی هنر معاصر هم دیده می‌شود که همیشه در حمایت و ارائه‌ی قالب‌های جدید هنری پیشگام بوده است. اما این طور که به نظر می‌رسد موزه هنر معاصر در این مورد قصد ندارد به این زودی‌ها تسلیم شود و مسئولان آن مدتی است دست به کار تدارک اولین نمایشگاه واقعیت مجازی شده‌اند.

این رویداد که با همکاری بخش «مرزهای جدید» جشنواره فیلم ساندنس برپا خواهد شد، تجربه آثار سینمایی شاخصی را در این قالب جدید برای عموم تماشاگران و بازدیدکنندگانش به ارمغان خواهد آورد؛ و اگرچه تجربه‌های زنده، مستندهای تعاملی و دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده، بخش اعظمی از این نمایشگاه را به خودشان اختصاص خواهند داد اما از حالا می‌توان گفت که فیلم‌های واقعیت مجازی این رویداد را از آن خودشان می‌کنند.

بخش تجربه‌ی سینمایی این رویداد از بیست‌وپنجم تا بیست‌ونهم  آوریل۲۰۱۶ (۶تا ۱۰ اردیبهشت ۹۵) طبق برنامه‌ی اعلام شده، برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها: