هنروتجربه: فیلم مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی در جشنواره مستند «تیبورون» آمریکا روی پرده می‌رود.

پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «تیبورون» طی روزهای ۲۰ تا ۲۷ فروردین در شهر «تیبورون» ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود و  مستند بلند «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی در کنار ۶۵ فیلم کوتاه، مستند و سینمایی دیگر از ۳۰ کشور دنیا، در این جشنواره به نمایش درمی‌آید.«فصل فراموشی» (عباس رافعی) و «بوفالو» (کاوه سجادی‌حسینی) از دیگر فیلم‌های ایرانی هستند که در جشنواره «تیبورون» حضور دارند.

مستند «آتلان» از مستندهای موفق اکران شده در گروه هنروتجربه است که اکران آن با استقبال خوب مخاطبان و صاحب‌نظران سینمایی روبه‌رو شد. این مستند درباره‌ یک مربی پرورش اسب به نام «علی گوک‌نژاد» و اسب او «ایلحان» است؛ اسبی که قرار است مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ آن‌ها کند. علی قصد دارد با پولی که از جوایز ایلحان به‌دست می‌آورد ازدواج کند، اما در مسابقه‌ کورس همه‌چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود! ایلحان در شرایط پیش‌بینی نشده‌ای قرار می‌گیرد و علی برای قهرمانی اسبش می‌جنگد…
مستند «آتلان» به لحاظ کسن جوایز نیز از موفق‌ترین آثار مستند سینمای ایران طی یکسال و نیم اخیر بوده و سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فجر، چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پنج جایزه از جشن مستند خانه سینما و… را به‌دست آورده است. این فیلم در جشنواره‌های معتبر ایدفا (هلند)، زوریخ (سوئیس)، «سباستوپل» آمریکا و بخش ویژه «داک‌کورنر» جشنواره کن به نمایش درآمده و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند بلند از نهمین دوره جوایز سینمایی «آسیا- پاسیفیک» استرالیا و هفدهمین دوره جایزه مستند شبکه TRT ترکیه هم بوده‌است.