هنروتجربه: امروز (۱۷ فروردین) مدیرعامل موسسه تصویر شهر در گفت‌وگو با مهر گفت:« پردیس سینمایی ملت به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین سینماهای کشور، در تعطیلات نوروزی هر شب حداقل در دو نوبت فوق‌العاده میزبان مخاطبان خود بوده است و فیلم «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده در بین فیلم‌های پر مخاطب این پردیس سینمایی بود.» در ادامه به مرور صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور پرداخته‌ایم که در زیر از نظرتان می‌گذرد.

روزنامه صبا که امروز صفحه یک خود را به فیلم «چهارشنبه» و تصویری از شهاب حسینی در این فیلم اختصاص داده بود، گفت‌وگویی مفصل را با سروش محمدزاده، کارگردان «چهارشنبه» منتشر کرده است. محمدزاده در این گفت‌وگو پیرامون طول زمان فیلم‌برداری به صبا توضیح داد:« طول زمان فیلم‌برداری اگر کوتاه‌تر باشد وقت کمتری برای کار به ما می‌دهد ولی از طرفی این فشرده شدن زمان تداوم فیلم و روایت را راحت و درست‌تر می‌کند. چون بازیگر در مدت زمان کوتاه، کمتر ممکن است فراموش کند. این تجربه خیلی خوبی برای من بود، تا جایی که اگر برای فیلم بعدی‌ام به من بگویند تو ۶۰ روز وقت برای ساخت این فیلم داری، لزوما از ۶۰ روز آن استفاده نمی‌کنم. شاید اگر فکر کنم در ۳۵ روز این کار تمام می‌شود همه سعی‌ام را بکنم تا کار را در فاصله کوتاه‌تری انجام دهم. مگر اینکه توالی زمان در فیلم اهمیتی نداشته باشد. در «چهارشنبه» کل ماجرا باید در طول سه روز روایت می‌شد، بنابراین خیلی مهم نبود روایت ما طوری باشد که انگار واقعا همه این اتفاقات در طول سه روز رخ داده است. گرچه این محدودیت زمانی سختی‌هایی هم برای ما داشت، از جمله اینکه گاهی مجبور بودیم رج‌های عجیب و غریبی بزنیم.»

محمدزاده در ادامه راجع به حضور فیلمش در گروه هنر و تجربه گفت:« ما به لحاظ قانونی نمی‌توانستیم در سینما اکران حضور داشته باشیم، چون این فیلم، فیلم اول من بود و پروانه ساخت ویدئویی داشت. مجوز من هم مجوز کاگردانی سینمایی نبود. برای همین ما یک فیلم ویدئویی ساختیم. ولی احتمال می‌دهم وقتی نتیجه کار ما را دیدند با خودشان فکر کردند اینکه فیلم صرفا بخواهد در ویدئو رسانه پخش شود حیف است. به همین خاطر فیلم را در گروه هنر و تجربه قرار داده‌اند. فکر می‌کنم گروه هنر و تجربه تغییر استراتژی جالبی در این زمینه داده است. چون من تا قبل از این فیلمی این‌چنینی در این گروه ندیده بودم. اعتراض‌هایی هم در جشنواره بود و حرف‌هایی هم در این خصوص زده شد که چرا باید «چهارشنبه» در این بخش باشد. فکر می‌کنم اینکه هنروتجربه سینما داستان‌گو ولی از جنس متفاوت و کمتر عامه پسند را مورد توجه قرار داده استراتژی خوبی است. اتفاقا در حال حاضر احساس می‌کنم که «چهارشنبه» جای درستی قرار گرفته است.»

روزنامه‌های شهروند و امتیاز نیز به بازتاب خبر حضور فیلم کوتاه «خاطرات مخدوش یک دریاچه» به کارگردانی سید وحید حسینی نامی در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های محیط زیستی کرواسی اشاره کرده‌اند.

و اما روزنامه خراسان در خبری به اکران فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در گروه هنر و تجربه پرداخته است. فیلم «ایستاده در غبار» که جزو آثار انتخاب شده در گروه دوم اکران نوروزی است، از اول اردیبهشت در گروه سینماهای هنروتجربه هم همزمان سالن‌های سینماهای آزاد به نمایش در می‌آید. شورای سیاستگذاری گروه هنر و تجربه به استناد سیاست‌های این گروه و همان‌طور که پیشتر در فراخوان منتشر شده در تابستان ۹۳ بیان شده این تصمیم را گرفته است و این فیلم می‌تواند همزمان با اکران سراسری در سینماهای ۱۳ گانه این گروه در سراسر کشور به نمایش در بیاید.