هنر و تجربه: همزمانی نمایش نسخه اصلاح شده‌ای از مستند «باد صبا» ساخته آلبر لاموریس در جشنواره جهانی فیلم فجر با نمایش آن در شبکه مستند سیما، باعث شد گردانندگان برنامه گنجینه پخش این برنامه را به تعویق بیندازند.

شبکه مستند سیما که قرار بود چهارشنبه – ۱۸ فروردین – در سی‌امین قسمت از مجموعه «گنجینه» مستند باد صبا را روی آنتن بفرستد، به درخواست دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر پخش این اثر را به زمان دیگری موکول کرد. «کوه نشینان جنگل» ساخته فرهاد مهرانفر جایگزین باد صبا در مجموعه گنجینه شبکه مستند شده است.

باد صبا با موضوع طبیعت و مردم ایران توسط آلبرت لاموریس در سال ۱۳۴۸ ساخته شده و سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر قصد دارد نسخه بازسازی شده و دیجیتالی این اثر را با همکاری فیلمخانه ملی ایران در مراسم افتتاحیه خود به نمایش بگذارد.از آن رو شبکه مستند بنا به درخواست سیدرضا میرکریمی دبیر این رویداد هنری و به احترام سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر پخش این اثر را به پس از نمایش آن در مراسم افتتاحیه موکول کرده است.

گنجینه ساعت۲۱ روز چهارشنبه ۱۹ فروردین از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. تکرار این قسمت پنجشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۹ صبح خواهد بود.

برچسب‌ها: