هنر و تجربه:به دست آوردن جایزه اسکار ظاهراً کار شارلیز ترون را برای برداشتن فشارهای تبعیض جنسیتی موجود در صنعت فیلم‌سازی راحت‌تر نکرده است و این بازیگر موفق به خاطر جنسیت و سن‌وسال روبه‌افزایش، فشارهایی را در هالیوود تحمل می‌کند.

ستاره‌ی فیلم موفق «مد مکس: جاده‌ی خشم» (جرج میلر) در گفت‌وگوی تازه‌ای گفته است: «ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که زنان پژمرده می‌شوند و مردان هرچه سن‌شان بالاتر می‌رود انگار از مقبولیت بیش‌تری برخوردار می‌شوند. مدت‌هاست که زنان این موضوع را پذیرفته بودند و در انتظار جامعه‌ای بودند که تغییر کند. اما حالا باید رهبری را در دست بگیریم چون اوضاع تغییر چندانی نکرده است.»

شارلیز ترون که مشغول تبلیغات فیلم جدیدش «شکارچی: جنگ زمستانی» است (که سرآغازی است بر فیلم «سفیدبرفی و شکارچی»)برای بازی در این فیلم تأکید داشت که دستمزدش باید با کریس همزوورث برابر باشد؛ و ظاهراً هر دو بالای ده میلیون دلار دریافت کرده‌اند. ترون از سال ۲۰۱۴ که اعتراض‌ها به تفاوت دستمزدهای فاحش بازیگران زن و مرد در هالیوود افزایش یافت، به طور جدی به جمع معترضان و مبارزان پیوسته است. جنیفر لارنس دیگر بازیگری است که در سال‌های اخیر به‌شدت به این موضوع اعتراض کرده است.

منبع: ورایتی

برچسب‌ها: