هنر و تجربه:داستان‌گویی محور کار اغلب فیلم‌سازان است. اما طبق تلاش خلاقانه‌ای که در مستند تعاملی جدیدی با عنوان «زیست‌شناسی داستان» صورت گرفته است، داستان‌گویی را می‌توان محور خود زندگی هم قلمداد کرد. امنان باک‌بیندر برای ساختن این مستند این دو اصل اساسی را برای خودش در نظر گرفته است: «داستان با زندگی سروکار دارد.» و «زندگی در داستان خلاصه می‌شود.»

این پروژه که با همکاری «هلیوس دیزاین لبز» به سرانجام رسیده است، صدها ویدئوی کوتاه را در هم پیچیده است تا هر تماشاگری بتواند از راه‌های بسیاری در فضای این مستند «کاوش» کند و راه‌های مختلفی را برگزیند که هر یک سیاحتی هستند در برخی مفاهیم داستان و داستان‌گویی. این مستند تعاملی شامل نظرها و گفته‌های متفکران بسیاری در حوزه‌های مختلف از جمله فیلم‌نامه‌نویسی، رمان‌نویسی، پزشکی، روحانیت، علوم مختلف، روزنامه‌نگاری و حتی حقوق است.

این اصلاً مهم نیست که هر کس در یک فیلم چه نقشی دارد چون از فیلم‌نامه‌نویسان تا طراحان صحنه و نورپردازان، همه بخشی از روایت یک داستان هستند. از این رو همه می‌توانند از ایده‌ها و لحظه‌های مختلف این مستند تعاملی الهام بگیرند. در واقع راه‌های متنوع و مختلفی که «زیست‌شناسی داستان» از آن‌ها به توضیح و کالبدشکافی داستان‌ها می‌پردازد و اهمیت‌شان برای بشریت، می‌توانند دقیقاً چنین کارکردی برای آدم‌های مختلفی داشته باشند که در بخش‌های متفاوت صنعت فیلم‌سازی مشغول به کارند.