هنروتجربه:رضا میرکریمی دبیر سی وچهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر در برنامه هفت، اسامی داوران بخش سینما سعادت(مسابقه) را اعلام کرد.

اولین برنامه سینمایی هفت در سال ۹۵ میزبان رضا میرکریمی دبیر سی وچهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر بود. میرکریمی در گفت‌وگویش با رسول صدرعاملی نکاتی را در مورد بخش‌های مختلف جشنواره بیان کرد. از جمله لزوم جدایی بخش ملی از بین‌المللی و جدایی مخاطبان از این جشنواره طی سال‌های گذشته. دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش دیگری از صحبت‌هایش به اعتبار جشنواره اشاره دشات و دراین باره توضیح داد:«در منطقه هیچ جشنواره‌ای نداریم که قدرت و اعتبار سینمای ایران و جشنواره فیلم فجر را داشته باشد و هیچ رویداد فرهنگی ثابتی هم برگزار نمی‌شود. در آسیای میانه و دیگر کشورهای همسایه سینمای ایران را دوست دارند و برای فیلم‌های خودشان از المان‌های فیلم‌های ما استفاده می‌کنند، چرا فضایی را به وجود نیاوریم که همین کشورها بتوانند فیلم‌های ایرانی و فیلم‌های هم‌جنس را ببینند؟»

او در ادامه با تاکید بر این نکته که به دنبال برگزاری جشنواره‌ای کوچک اما پرمحتوا بودم، افزود:«برای این جشنواره به دنبال سفره رنگینی نبودم و می‌خواستم همه چیز جمع و جور باشد، اما همه فیلم‌ها را دیده و انتخاب کرده‌ام و پای مسئولیت آن‌ می‌ایستم، با اینکه مشاوران زیادی داشتم. به دنبال برگزاری جشنواره‌ای کوچک اما پرمحتوا بودم.برای انتخاب آثار به سینمای منطقه اهمیت زیادی دادم، برای مثال دو فیلم از کشور عراق در جشنواره حضور دارد که در میان جنگ و خون‌ریزی ساخته شده و در این شرایط من باید فیلم‌ساز و فیلمش را کشف کنم، او هم چنین انتظاری را از سینماگر ایرانی دارد.»

او در بخش دیگری از صحبت هایش توضیحاتی پیرامون بازار فیلم جشنواره، بخش دارالفنون، اسکان مهمانان خارجی،نمایش نسخه های بازسازی شده فیلم گاو و مستند بادصبا عنوان کرد. میرکریمی در پایان این گفت‌وگو داوران ایرانی و خارجی بخش سینما سعادت را اعلام کرد. داوران ایرانی این بخش ناصر تقوایی و مجید مجیدی و داوران خارجی نیز  زینب آتاکان(تهیه کننده و کارگردان)، خوزه لوئیس گوئرین(مستند ساز)، ایوو فلت (تهیه کننده و صداگذار)، ژوانگ ‌‌ژوانگ تیان(فیلم‌ساز و تهیه کننده) و امانوئل پروس(تهیه کننده) هستند.