هنروتجربه: یکشنبه ۲۲ فروردین ۹۵  با نمایش فیلم‌های منتخب مستند و تجربی عباس کیارستمی، دوره‌ی جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افتتاح می‌شود.

در این برنامه که از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۲۲ فروردین) آغاز می‌شود، فیلم‌های مستند و تجربی عباس کیارستمی با عناوین پرنده‌ها (۱۲ دقیقه)، تخم‌مرغ‌ها (۱۷ دقیقه)، کجاست جای رسیدن (۶ دقیقه) و جاده‌ها (۳۰ دقیقه) به نمایش درمی‌آید و سپس به بهانه‌ی این نمونه‌های موردی، شادمهر راستین درباره‌ی آثار برجسته‌ی این فیلم‌ساز جهانی در حوزه‌ی تجربی، اعم از مستند و ویدئوآرت صحبت خواهد کرد. در ادامه این نشست نیز سیف‌الله صمدیان به عنوان همکار کیارستمی در «جاده‌ها» و چند فیلم دیگر، از این همکاری و نوع فیلم‌سازی او در زمینه مستند و تجربی سخن خواهد گفت.

مجری و کارشناس این برنامه ناصر صفاریان (نویسنده و منتقد سینما) است.

عموم علاقمندان می‌توانند جهت تماشای فیلم‌های مستند و تجربی  کیارستمی و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۲۲ فروردین‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

برچسب‌ها: