هنروتجربه: اکران فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» که درباره زندگی حاج احمد متوسلیان است به تعویق افتاد.

محمدحسین مهدویان کارگردانی این اثر، در اینستاگرامش از اکران نشدن فیلم از اول اردیبهشت خبر داد و نوشت: «همیشه اوضاع آن‌طور که دوست داری پیش نمی‌رود. غم‌انگیزتر اینکه کاری هم از دستم ساخته نیست. خلاصه فعلن منتظر نباشید. خودم و فیلم‌ام را به خدا سپردم. الخیر فی‌ما وقع».
طبق اعلام قبلی قرار بود فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمد حسین مهدویان در اکران دوم نوروز و از اوایل اردیبهشت ماه هم زمان در گروه آزاد و هنروتجربه اکران شود، اما گویا به دلیل نزدیکی مضمونی به فیلم «بادیگارد» نمایش آن به زمان دیگری موکول شده‌است. این درحالی است که مقدمات اکران و تبلیغات توسط موسسه پخش فیلمیران در حال انجام بود.
علی سرتیپی مدیرعامل شرکت فیلمیران در این ارتباط به خبرگزاری مهر توضیح داده‌است:« فعلا تصمیم گرفتیم این فیلم در اکران دوم نوروزی اکران نشود. البته این اکران هم کاملا قطعی نشده بود و یک احتمال بود و حالا قرار است این فیلم را در شرایط بهتری اکران کنیم.همچنین با توجه به اینکه فیلم «بادیگارد» ساخته ابراهیم حاتمی کیا نیز در اکران قرار دارد و این فیلم و «ایستاده در غبار» از بعضی لحاظ به یکدیگر نزدیک هستند و اکران همزمان آن‌ها تمهید درستی نیست در نتیجه تصمیم گرفتیم فیلم «ایستاده در غبار» را در شرایط مناسب تری اکران کنیم.»
سرتیپی  در ادامه با اشاره به ادامه اکران‌های نوروزی عنوان کرد: «از طرف دیگر به دلیل اینکه سینماها هم‌چنان از اکران های نوروزی پر است فکر می‌کنم بهتر است «ایستاده در غبار» در زمان دیگری به نمایش دربیاید.»
«ایستاده در غبار» که توسط موسسه فرهنگی هنری اوج ساخته شده‌است در سی‌و چهارمین جشنواره فیلم فجر توانست نظر مثبت منتقدان و مردم را به خود جلب کند و سیمرغ بلورین  بهترین فیلم جشنواره به این اثر تعلق گرفت.این فیلم داستان جاویدالاثر احمد متوسلیان است و در سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر هم برای مهمانان خارجی به نمایش درمی‌آید.