هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «۲۱ اینچ» به کارگردانی ابوذر صفاریان در شیراز برگزار می‌شود.

سینمای هنروتجربه شیراز روز چهارشنبه ۲۵ فروردین میزبان فیلم سینمایی «۲۱ اینچ» است. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۶ فیلم برای حاضرین به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۸ با حضور ابوذر صفاریان کارگردان، بهمن هاشمی بازیگر و فاطمه غفاری تهیه‌کننده فیلم، جلسه نقد و بررسی برگزار می‌شود و حاضرین می‌توانند سوالات خود را از سازنده فیلم مطرح کنند.

«۲۱ اینچ» اولین فیلم دیجیتال سینمای ایران است که ابوذر صفاریان سال ۱۳۷۹ و در ۱۹ سالگی آن را ساخت اما به خاطر نامتعارف بودن تا حالا نتوانسته بود اکران عمومی پیدا کند. «۲۱ اینچ» ماجرای یک گروگان‌گیری است: «در زمان پخش یک مسابقه زنده تلویزیونی افرادی که درون استودیوی پخش مسابقه حضور دارند توسط یک گروه به گروگان گرفته می‌شوند و گروگان‌گیرها قصد دارند به هرترتیب شده جلوی قطع نشدن برنامه‌ را بگیرند. مسلما در چنین موقعیتی، افرادی که داخل استودیو گرفتار شده‌اند، یا به قول معروف همان گروگان‌ها، بهترین ابزار برای پخش زنده تصاویر هستند.»

ابوذر صفاریان بعد از «۲۱ اینچ» دیگر فیلمی نساخت و بیشتر در زمینه موسیقی فعالیت کرد. ساخت موسیقی فیلم‌هایی هم‌چون «باغ های کندلوس» و «اشکان و انگشتر متبرک» و … از جمله تجربیات او در این زمینه هستند.این فیلم از بهمن ماه در گروه هنروتجربه اکران شده‌است.