هنر و تجربه:پخش‌کننده‌ی سوئدی آثار هنری و خاص «فوکتز بایو»با همکاری کمپانی پخش دیجیتال «دیسترایفی میدیا»،یک پایگاه اینترنتی جدید برای عرضه‌ی فیلم‌های شاخص و مهم سینمای جهان راه‌اندازی کرده است. این سایت در حال حاضر بیش از دویست عنوان را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است که برخی از بهترین و تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های سال‌های اخیر را می‌توان در میان‌شان یافت، از جمله برنده اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان «ایدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی، مستند «نمک زمین» اثر جولیانو ریبیرو سالگادو و ویم وندرس، «فینیکس» اثر کریستین پتزولد و…

«فوکتز بایو» که به صورت تحت‌اللفظی «سینمای مردم» معنی می‌دهد، سالانه حقوق پخش و نمایش حدود سی فیلم را می‌خرد که بیش‌ترشان، آثار برگزیده‌ی جشنواره‌های مهم و برنده جوایز بزرگی مانند نخل طلا و خرس طلا هستند. این کمپانی، سینماهای زنجیره‌ای خودش را دارد که روی هم، سی پرده در بیست منطقه هستند. البته آثاری که توسط این کمپانی خریداری می‌شوند در مجموعه‌های سینمایی دیگر و پایگاه‌های دیجیتالی مختلفی هم عرضه می‌شوند.

آنا هاردینگ مسئول روابط عمومی «فوکتز بایو»در این مورد می‌گوید: «در فهرست‌مان فیلم‌های فوق‌العاده‌ی زیادی داریم و علاقه‌مندان دائم از ما می‌پرسیدند که این آثار را کجا می‌توانند به صورت آنلاین و قانونی تماشا کنند. ما واقعاً از این همکاری و تأسیس این پایگاه اینترنتی برای پاسخ‌گویی به تماشاگران مشتاق‌مان هیجان‌زده‌ایم.»

منبع: ورایتی