هنر و تجربه: ابنر بنیم ۴۴ساله که یکی از فیلم‌سازان برجسته‌ی پاناما است و با فیلم‌های اخیرش از جمله کمدی «شانس» (۲۰۱۰) و مستند «هجوم» (۲۰۱۴) – که درباره هجوم نیروهای آمریکایی به کشور پاناما است – موفقیت‌های جالب‌توجهی را تجربه کرده است، در حال حاضر خودش را برای کارگردانی فیلم داستانی بلندی با عنوان «میدان کاتدرال» آماده می‌کند؛ فیلمی که در بازار تولید مشترک جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۵ جایزه‌ای را برای بنیم به ارمغان آورد.

«میدان کاتدرال»بازگشت این فیلم‌ساز به یکی از مضامین مورد علاقه‌اش یعنی تقابل فقر و ثروت است اما از نظر سبک سینمایی تجربه‌ای تازه برای او خواهد بود چون قرار است یک درام‌-تریلر با زیبایی‌شناسی نئونوآر باشد.

البته ابنر بنیم در حال حاضر مشغول فیلم‌برداری مستندی با نام «روبن بلیدز نام من نیست» در زمینه‌ی موسیقی است و در این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم پاناما هم با مستند کوتاه «زاکریسون» حضور دارد. این فیلم‌ساز پانامایی طبق روال پروژه‌های اخیرش، فیلم‌های جدیدش را هم در کمپانی خودش «Apertura Films» و البته با مشارکت یک شرکت فیلم‌سازی آرژانتینی به ریاست جما خوآرز آلن تولید خواهد کرد.

منبع: ورایتی

 

 

 

 

برچسب‌ها: