هنرتجربه: پناه‌برخدا رضایی کارگردان سینما که از سال گذشته پروانه ساخت «هم‌نفس با کوه» را دریافت کرده از مشکلات ساخت این فیلم خبر داد.

رضایی که سال گذشته فیلم «دختر،مادر، دختر» او در گروه هنروتجربه اکران شد، درباره فیلم‌نامه «هم نفس با کوه» که پروانه ساخت آن را هم دریافت کرده‌است، به خبرگزاری مهر گفت: «هم‌نفس با کوه درباره زندگی و مجاهدت‌های مرضیه حدیدچی(دباغ) است که فیلم‌نامه در سال ۱۳۹۳ به سفارش بنیاد سینمایی فارابی توسط محمود اربابی نوشته شد.»
او که خود تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد، افزود: «در این فیلم زندگی سیاسی خانم دباغ در هنگامه مبارزاتش علیه رژیم پهلوی، شکنجه‌هایی که در این راه متحمل شد و همچنین دوران بنیانگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط وی و دیگران به تصویر کشیده می‌شود. من به شخصیت خانم دباغ علاقه بسیاری دارم و در سال ۱۳۹۱ نیز فیلم مستند «بانوی مبارز» را درباره او ساخته‌ام. متاسفانه با وجودی که فیلم‌نامه این اثر به سفارش بنیاد سینمایی فارابی نوشته شد، اما این نهاد و دیگر سازمان‌هایی چون معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، حوزه هنری و… حمایت کافی از ساخت آن نکرده و کمبود بودجه را دلیل این امر می‌دانند.»
رضایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو پیرامون مخاطبین این اثر توضیح داد:« فیلم‌نامه «هم‌نفس با کوه» به‌گونه‌ای نوشته شده که در صورت ساخت توانایی جذب مخاطب عام را نیز دارد. وضعیت مالی من نیز به‌گونه‌ای نیست که خودم برای ساخت این فیلم سرمایه‌‌گذاری کنم، امیدوارم در سال جدید مسئولان سینمایی کشور به آرمان‌های خود بازگشته و از تولید این فیلم و دیگر فیلم‌های ارزشی حمایت کنند.»