هنروتجربه:  علی خامه‌پرست، برای اطلاع رسانی از اکران فیلمش، روش متفاوتی را تجربه کرده است که پیش از این نیز از سوی علی ملاقلی‌پور کارگردان «قندون جهیزیه» نیز تجربه شده بود.

کارگردان فیلم «دربست» که فیلمش این روزها در گروه «هنر و تجربه» در حال اکران است، برای اطلاع رسانی از اکران آن و در جهت تبلیغ، با پوشیدن لباسی که پوستر فیلم روی آن چاپ شده است، در محل دید عموم رفت و آمد می‌کند.

او درمورد واکنش‌های افراد نسبت به لباس متفاوتش گفته است:« افراد معمولا بی‌تفاوت از کنار این موضوع رد می‌شدند و افراد کمی که اکثرا جوان یا دانشجو بودند، در مورد این کار و فیلم گفت‌وگو کوتاهی با من انجام می‌دادند و پس از آن با لبخند دور می‌شدند.»

خامه‌پرست با شرکت در برنامه‌های فرهنگی نیز درصدد جلب حمایت دوستاران فرهنگ و هنر از سینمای مستقل است؛ در جریان اکران هنر و تجربه‌ای و رونمایی از پوستر فیلم سینمایی «تابو» در سینما فرهنگ، افرادی چون محمد رحمانیان، خسرو معصومی و رضا درمیشیان جهت حمایت از سینمای مستقل، این لباس را امضا کردند.

محمد رحمانیان، آیین دیدار تابو

این کارگردان معضلات تبلیغات و اطلاع رسانی از فیلم‌هایی که به صورت مستقل ساخته می‌شوند را دردناک دانسته و گفته بود:« از آن‌جا که ما در فضایی مستقل فیلم ساختیم، شرایطی برای نصب بیلبورد و یا ساخت تیزر نداریم و من برای تبلیغات فیلم‌ از یک لباس شروع کردم! توانایی تبلیغاتی ما در حد چاپ کردن عکس فیلم بر روی لباسی بود که بتوانم با پوشیدن آن و رفتن به ملاعام در حد بضاعت، درمورد این فیلم اطلاع رسانی کنم.»