هنر و تجربه: شادمهر راستین مدیر باشگاه هواداران سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، با اشاره به جزییات تهیه بلیت‌های جشنواره جهانی فجر بیان کرد که این بلیت‌ها قرار است بیشتر برای مخاطبان خاص سینما، محققان و سینماروها باشد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره شادمهر راستین با اشاره به تسهیلات فراهم شده برای تهیه بلیت گفت: «ما در تسهیلات مورد نظر بیشتر سینماروهای حرفه‌ای، دانشجویان سینما، اعضای باشگاه‌های فیلم و… را در نظر گرفته‌ایم؛ کسانی که نشان داده‌اند برای آن‌ها نه فقط فیلم‌های در حال اکران، بلکه فیلم‌های هنری نیز مهم است.»

این فیلم‌نامه‌نویس و منتقد سینما ادامه داد: «این افراد شامل دانشجویان میان رشته‌ای نیز می‌شود چراکه سینما یک موضوع میان‌رشته‌ای است. ما نوعی مخاطب‌شناسی صورت دادیم و افراد مذکور مخاطب جشنواره جهانی فیلم فجر می‌شوند که در کنار آن‌ها اعضای خانه سینما نیز قرار دارند. در نتیجه این مخاطب‌شناسی، تاسیس باشگاه هواداران جشنواره جهانی فیلم فجر پیش‌بینی شد که این افراد می‌توانستند از طریق سایت جشنواره جهانی فیلم فجر به آدرس www.fajriff.com ثبت نام کرده و عضو باشگاه شوند.»

راستین با اشاره به جزئیات تهیه بلیت‌های جشنواره جهانی فیلم فجر عنوان کرد: «همان‌طور که گفته شد در عضویت این سایت اولویت با دانشجویان سینما، محققان و دانشجویان میان رشته‌ای است. این افراد بر اساس کدی که برای‌شان ارسال می‌شود، می‌توانند نسبت به درجه‌ای که برای‌شان در نظر گرفته شده بین ۵۰ تا ۷۰ درصد در خرید بلیت تخفیف بگیرند. از طریق این کد امکان رزرو بلیت میسر می‌شود و اعضای باشگاه می‌توانند تا ۲۴ ساعت قبل از نمایش فیلم بلیت خود را رزرو کنند.»

مدیر باشگاه هواداران سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: «امکان رزرو تمام فیلم‌های جشنواره از طریق سامانه خرید بلیت برای اعضای باشگاه وجود دارد و بیشترین سهمیه صندلی‌های پردیس چارسو از طرف آقای میرکریمی دبیر جشنواره به اعضای باشگاه اختصاص یافته است. همچنین تهیه بلیت روزانه به تعداد محدود برای بازدیدکنندگان وجود دارد اما این تسهیلات برای این است که اول از همه مخاطبان خاص بتوانند به جشنواره بیایند و جشنواره فضایی تخصصی داشته باشد».به گفته او، اهالی رسانه و منتقدان دارای کارت و سهمیه ویژه هستند.

راستین با اشاره به فعالیت های بعدی این باشگاه عنوان کرد: «بعد از پایان جشنواره با نظر آقای میرکریمی این امکان برای اعضای فعال باشگاه وجود دارد که بتوانند از برنامه‌های سالانه آن استفاده کنند. کسانی که عضو باشگاه می‌شوند یک کارت موقت رزرو بلیت‌ها را دریافت می‌کنند و در آینده می‌توانند از برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی که در برگزاری آن‌ها اولویت با اعضای باشگاه است، بهره ببرند.»

او در پایان گفت: «اعضای باشگاه می‌توانند به طور روزانه بین ۲ تا ۶ بلیت خریداری و از برنامه‌های جشنواره استفاده کنند.»