هنروتجربه: «اتاق» به کارگردانی لنی آبراهامسون که بر اساس یک داستان واقعی و با اقتباس از یک رمان ساخته شده، جوایز اصلی آکادمی سینمایی ایرلند را به خود اختصاص داد.

به گزارش از اسکرین دیلی، در مراسمی که در دوبلین برگزار شد فیلم اتاق مهم‌ترین جوایز آکادمی ایرلند را دریافت کرد و لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر فیلم «بازگشته» و فیلم «اسپات‌لایت» نیز جوایزی از  آکادمی فیلم و تلویزیون ایرلند دریافت کردند.

فیلم «اتاق» ساخته جایزه بهترین فیلم و بهترین درام را در حالی به خانه برد که در مجموع در این مراسم هفت جایزه دریافت کرد. دیگر جوایز آن  بهترین فیلمنامه، بهترین موسیقی متن فیلم و بهترین تدوین را بهترین صدا و بازیگر بین‌المللی ( بری لارسون) بودند. این بازیگر جایزه اسکار امسال را به عنوان بهترین بازیگر زن را نیز دریافت کرده است.

در این مراسم مایکل فاسبندر نیز برای بازی در فیلم «استیو جابز» به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد و سیرشا رونان نیز جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم «بروکلین» به خانه برد.در بخش بین‌المللی این جوایز لئوناردو دی‌کاپریو برای بازی در «از گور برخاسته» بهترین بازیگر مرد بین‌المللی شد و فیلم «اسپات‌لایت»  به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی انتخاب شد.

برچسب‌ها: